1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Класична музика

Дискусија во форумот 'Музика' започната од Saladin, 17 февруари 2012.

 1. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,723
  Допаѓања:
  881
  Со книга, со кафенце, со музиче... недела, бидејќи од утре ќе бидам она што денес не сум...

   
  На violetmoon му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,723
  Допаѓања:
  881
  Liber Israfel sub figurâ LXIV е A∴A∴ Публикација во Класа B, ритуал напишан од Алан Бенет како инвокација на Тахути.

  Класа “B” се состои од книги или есеи кои се резултат од вообичаена ученост, просветлена и сериозна.

  „Behold! I am Yesterday, To-Day, and the Brother of To-Morrow!
  I am born again and again.
  Mine is the Unseen Force, whereof the gods are sprung!
  Which is as Life unto the Dwellers in the Watch-Towers of the Universe.
  I am the Charioteer of the East, Lord of the Past and of the Future.
  I see by mine own inward light: Lord of Resurrection;
  Who cometh forth from the Dusk, and my birth is from the House of Death.“

  Глигориј Зајцев, одличен композитор... Русин.

   
 3. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,723
  Допаѓања:
  881
 4. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,723
  Допаѓања:
  881
  Како за почеток на одмор - добро е :)
   
 5. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,723
  Допаѓања:
  881
 6. -alf-

  -alf- Староседелец

  Зачленет на:
  28 август 2015
  Мислења:
  225
  Допаѓања:
  82
 7. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,723
  Допаѓања:
  881
 8. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,723
  Допаѓања:
  881
  Една страшна приказна ...

   
 9. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,723
  Допаѓања:
  881
  Пладневно кафе ќе зафатиме вака :)
   
 10. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,723
  Допаѓања:
  881
  Уште не седнала како што треба... го скрши пијаното (inlove)
   

Сподели: