Какви мисли-таков живот

misti.diva orhideja

Член со 30 казнени поени
10 јануари 2017
262
195
43
Глупо е што такви луге ни ја водат државата, црквата. Со јадење мртво животно не се добива мир, а за да станеш толку дебел и те како треба да кркаш животински продукти ;)
Темата е какви мислиш имаш, таков ти е животот:)
 

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
30
Колку е точна темава,тие што се негативни имаат негативна егергија и не им оди се баш по замисла,од мислите зависи каков ке ти е денот и животот
 

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
138
1,053
Така е.Само лично ја во последниов период станав песимист.Не го поминував времето со луѓе.Че ја променам ситуацијава.
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Не мора да значи дека ако мислиш позитвно дека позитивен, лесен и мирен ќе ти биде животот.
Тоа е како да сакаш да си најдеш добра работа, цело време мислиш на тоа дека ќе земаш добра плата, а CV не си пратил и ништо не превземаш во врска со остварување на желбата.
Секој треба да е реален да не фантазира премногу и да не е преголем оптимист зошто реалноста е сурова, исто и разочарувањето кое може да настане подоцна.
Некои работи делумно само зависат од нас. Јас сум реалист, со доза на песимизам и Јарец сум во хороскоп, па не ми е лош животот.
Имам се што сакам, стресот, грижата и инаетењето си се нормални за мојот живот.
:zelen(star)
 

ВинаНевина

Полноправен Член
26 мај 2017
78
68
18
Јас мислам дека и не е баш така. Не може бе да станеш одсабајле и си викаш „Е денеска е мој ден, ништо нема да ми го расипе“, и стварно да биде така само затоа што твоите мисли се такви. И јас секое сабајле станувам со поизтивни мисли, па на крајот некогаш си легнувам со плачење. Во животот е потребно да се биде реален и да знаеш што те очекува.