Какао

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Да не мешаме какао и кафе,тоа се два различни вкусови.
Море како ме факаат понекогаш периоди во кои ми се чини сум зависна од какао.
Ме нема фатено одамна.
Го пијам не многу благо но доста јако и без млеко.
Ако не сте пробале,пробајте помешано со кафе.
Значи се исто како доза за кафе само што пола лажиче какао,пола кафе.
Не е лошо и така.Така пијам кога во исто време ми се пие и какао и кафе.
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Bum-Bum го гледам аватарот случајно и си викам „и тука сум коментирал бре?“ и се враќам наназад и сфаќам дека всушност не сум јас :)

Инаку, не, не пијам какао. Не сум пиел никогаш.
Уствари пиев. Во времето кога бев второ одделение.
Мајка ми пиеше кафе, а јас и сестра ми какао.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

Gemini

Староседелец
24 мај 2012
2,478
5,077
1,153
Wind Of Change
Како што не сум љубител на кафе замена за тоа ми е какаото и секој ден си пијам барем по една чаша понекогаш додавам и пудинг од чоколада ама почесто го пијам чисто со млеко или вода и нормално шеќер :)
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Како што не сум љубител на кафе замена за тоа ми е какаото и секој ден си пијам барем по една чаша понекогаш додавам и пудинг од чоколада ама почесто го пијам чисто со млеко или вода и нормално шеќер :)
Како со пудинг? :eek
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Мх мх мх, обожавам какао. Јас самата ретко си правам, повеќе кај дечко ми тој ни прави. Исто и јас го правам како турско кафе (мислам дека нема поинаков начин), освен доколку е она детското, кое можеш веднаш да го измешаш со млеко. Имам пиено во Америките какао со арома на нане. Превкусно беше!

american-nestle-chocolate-mint-flavour-hot-chocolate-mix-208g-box-9436-p.jpg


Некаде читав пред пред месец два, да се направи со млеко од кокос. Уште немам пробано, но каде и да е ќе направам така. Ми звучи доста примамливо.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: smeker

Slims

Активен Член
19 април 2012
192
177
43
Само понекогаш пијам какао, најчесто кога дома снема кафе.
Едно време бев почнала да го конзумирам почесто поради слабокрвност, какаото содржело многу железо во него, повеќе и од спанаќ (ем ми дојде како изговор да не јадам спанаќ), ама пак во преден план е кафето. Не дека е поздраво кафето, али јбг, пуста навика.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ghtalpo

Natenceto

Староседелец
6 март 2012
1,031
1,193
1,123
Скопје
Едно време ме фаќаше криза за благо во доцните часови во ноќта. Си правев какао со млеко, дефинитивно останувате издржливо без благо неколку дена.