Италијанско фудбалско првенство (Калчо)

goodgod

Истакнат Член
26 декември 2012
433
304
163
пред компјутер
не ми зборувај тука маалски муабети бе, и земи ти прочачкај низ нетот ... и ти си единствен што знае дека Буфон не местел, а самиот Буфон си изјави и кажа дека му е криво ...и убаво ти напишав во претходниот пост - почни со играчите , па се до челните луѓе на Јуве - ама тоа е, кога некој се користи со маалски "информации" сега ке треба да го просветлуваме ... абе гајле ти, Јуве се шампиони, Интер и Милан ги наместија - само во тоа верувај и навивај си за Јуве !
и за калчополи немој да читаш од сајтот на Јуве - нормално е дека ке пишуваат тоа што им одговара ... иди на официјалниот сајт на калчо лигата , може ке најдеш нешто поразлично од тоа што го знаеш (а ништо не знаеш ) :D
кога ке научиш нешто повеќе, тогаш цитирај ме за да дебатираш со мене - во меѓу време можеш само да прашаш и да научиш нешто , а не со глава во зид да идеш ...
(wave)
Еве го паметниот.
Одамна ти е постот напишан, па ајде сега се реши 95% од калчопочи, ако пратеше ке знаеше дали беше во право ти или не? Те оставам ти да одговориш, гледам многу си паметен.
 

4FUN

Староседелец
3 март 2012
897
1,988
1,093
Еве го паметниот.
Одамна ти е постот напишан, па ајде сега се реши 95% од калчопочи, ако пратеше ке знаеше дали беше во право ти или не? Те оставам ти да одговориш, гледам многу си паметен.

Не сум прател ништо некој период, тури и :cenzura на таа лига веќе ...(а ми беше на прво место од сите лиги)
повеќе глупости има од нашата лига ...
И еве, јас како паметен, сфатив дека ти си прател и знаеш што се десило - па ај кажи ни !? (што и да кажеш, ке кажеш во полза на јуве, нели паметен сум, па лесно сфатив дека си фан на тој клуб)

- гледаш ли колку играчи излегоа на виделина за местење натпревари, ? - а не се само играчи, тоа ти е цел еден ланец во кој една карика без друга не може. И сега сакаш јас да се замарам повеќе со таа лига и да расправам ? - подобро дај ке расправаме за нашата лига,одколку за лига која иде се повеќе во пропаст ...
 

Marchisio

Староседелец
4 јуни 2012
551
902
1,093
нема тим во светот што не наместил некоја утакмица
на пример ДИНАМО.З.- ЛИОН 1:7 само некој слеп ќе неможе да примети
ДИНАМО.З. наместо да биде казнет и исфрлен од прва лига
тие пак оваа година играа во лига на шампиони, така и во калчо берлускони беше премиер на италија за него немаше исфрлање од саерија а, само за јуве све е мафија
затоа јувентус годинава е посилен од кога и да било
forza juventus
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 4FUN

4FUN

Староседелец
3 март 2012
897
1,988
1,093
нема тим во светот што не наместил некоја утакмица
на пример ДИНАМО.З.- ЛИОН 1:7 само некој слеп ќе неможе да примети
ДИНАМО.З. наместо да биде казнет и исфрлен од прва лига
тие пак оваа година играа во лига на шампиони, така и во калчо берлускони беше премиер на италија за него немаше исфрлање од саерија а, само за јуве све е мафија
затоа јувентус годинава е посилен од кога и да било
forza juventus

се си е на место, освен фактот дека Јуве годинава е посилен од било кога ...
може се на прво место со добра разлика од другите, ама не го заборавај времето на Зидан во јуве, на Р. Баџо и Дел Пиеро (muscle) ... тогаш немаше човек кој не би посакал да го гледа Јуве :nerd

едит
има уште многу звучни имиња, сепак овие тројца се двојат за мене ...
а без Буфон не се може ( за мене е бр.1 и секогаш бил бр.1 , дури и кога местеше утакмици :sreken )
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: МиГ 21 and Marchisio

Marchisio

Староседелец
4 јуни 2012
551
902
1,093
се си е на место, освен фактот дека Јуве годинава е посилен од било кога ...
може се на прво место со добра разлика од другите, ама не го заборавај времето на Зидан во јуве, на Р. Баџо и Дел Пиеро (muscle) ... тогаш немаше човек кој не би посакал да го гледа Јуве :nerd

едит
има уште многу звучни имиња, сепак овие тројца се двојат за мене ...
а без Буфон не се може ( за мене е бр.1 и секогаш бил бр.1 , дури и кога местеше утакмици :sreken )
потполно се согласувам со тебе таа генерација беше многу посилна од денешнава, но желбата овој пат е поголема од кога и да било, јуве откако отиде во серија б, изгуби многу играчи, навивачи,слава, сега полека го враќа стариот сјај,
за жал калчо се повеќе оди во надолна линија
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: МиГ 21 and 4FUN

goodgod

Истакнат Член
26 декември 2012
433
304
163
пред компјутер
Не сум прател ништо некој период, тури и :cenzura на таа лига веќе ...(а ми беше на прво место од сите лиги)
повеќе глупости има од нашата лига ...
И еве, јас како паметен, сфатив дека ти си прател и знаеш што се десило - па ај кажи ни !? (што и да кажеш, ке кажеш во полза на јуве, нели паметен сум, па лесно сфатив дека си фан на тој клуб)

- гледаш ли колку играчи излегоа на виделина за местење натпревари, ? - а не се само играчи, тоа ти е цел еден ланец во кој една карика без друга не може. И сега сакаш јас да се замарам повеќе со таа лига и да расправам ? - подобро дај ке расправаме за нашата лига,одколку за лига која иде се повеќе во пропаст ...

Како фан на Јуве, ме загрижи ситуацијата и морав да пратам и до ден денеска знам се околу Јувентус.
Имаше судење веке цели 2 години, Моџи ги побрка на сите, им ги даде сите телефонски разговори, и излезе на суд, после целата постапка (незнам колку докази имаше) излезе НЕВИН на судот, значи Јувентус е прогласен за невин заедно со Моџи, така да бидејки мафијата нивна на Интер, не реши да ги предаде пак титулите, инаку веке е решено во калчополи. Питај кој сакаш што се разбира ке видиш.
Наводно ти ми збориш за играчи што местеле? Па ајде кажи ги тие?
Буфон - немаше логика да ја споредуваш таа легенда со наместените натпревари, ти се молам. Кај изјави дека местел натпревари? Дај ми официјален извор?
Бонучи - местел во Јуве? Бонучи е уште дете за во Јуве, уште не е свесен каде игра камо ли да месте натпревари, тој кога беше во Бари, таму имаше сомнителни натпревари, тоа не значи ако наместил натпревар во Бари итоа го прави за Јуве, туку кога дојде во Јуве тогаш почнаа да го гонат за што местел во БАРИ. И на крај краева, беше повикан за репрезентацијата, кога се разгледаа работите не беше крив, туку газдата сакал да биде наместена утакмицата а не играчите.
Конте!? - што бил тренер на Сиена, што ја внесе во прва лига и газдата кога наредил да изиграт нерешено? Тој е крив сега за Јуве оти местел? немој да ме ј***ш.
Карера беше асистен на Јуве додека Конте ја одлежуваше казната, и немаа што да направат федерацијата дознала дека Карера пред 3 години правел сообракајка и дека загинало едно лице и дека е он убиец и му го одстапаа местото и како асистент? -НЕМОЈ ДА МЕ ј***ш.

Помина казната, помина се. Јувентус имаше 49 натпревари без пораз, од кога се врати од Калчополи, доволно говори колку е силен Јувентус.
Нејкам повеке да се расправам кога не знаете ни 1% околу ова што зборите.
Ајт Поздрав.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marchisio and Solstice

goodgod

Истакнат Член
26 декември 2012
433
304
163
пред компјутер
нема тим во светот што не наместил некоја утакмица
на пример ДИНАМО.З.- ЛИОН 1:7 само некој слеп ќе неможе да примети
ДИНАМО.З. наместо да биде казнет и исфрлен од прва лига
тие пак оваа година играа во лига на шампиони, така и во калчо берлускони беше премиер на италија за него немаше исфрлање од саерија а, само за јуве све е мафија
затоа јувентус годинава е посилен од кога и да било
forza juventus

Јувентус беше отфрлен бидејки ''местил'' повеќе натпревари од Милан,Лацио,Фиорентина.

Па кој к*р го исфрлуваш Јуве, исфрлај ги сите чим местиле и наводно тие што местиле како Јувентус им дале - бодови а на Јуве во втора лига и -бодови.
Која е логиката на ова мафија, не разбирам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: МиГ 21