1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Интересни идеи за организирање на прослави

Дискусија во форумот 'Дизајни' започната од MissChievous, 17 април 2013.

 1. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,403
  Отиде во џамбо и се премисли :giggle

  [​IMG][​IMG]
   
  На DarkPassenger му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,624
  Демек сеа пукна сонце и ај... Е па вака сеа. Имаш у Џамбо оние кокосови чашки, моеш тоа како чаши за пиење, држат течност бар 2-3 дена.
  Или па моеш таквите чашки као свеќници да ги користиш. (само ризикот од пожар е на твоја одговорност :D)
  Чадорчиња it`s a must (и мејнстрим), моеш нешо као што вика Јами со цвеќиња-огртачи - хаваи. За музика ако бараш има теми као Тики-мики или оној дебелконо со гитарчето симни си го, доста е популарен. Ова скапо ќе те чини taken that пијачките повеќе изискуваат ресурси, ваљда ќе праиш коктелчики. Од грицки остај го оноа со рипчињата - ептен е штос а и тука ќе запали. За торта моеш некоја овошна салата, нема муки да сечеш на пачиња, да миксаш да печеш. Само тупаџиско е овошјето. Моеш исто неколку бунари/сангрии да направиш и со лејка (тиквичка како кутлача) да си ставаат пиење во чашите. Се` што праиш праи го за еднократна употреба - пошо после мајка ќе ти се расплаче ако треба се` сама да миеш.
   
  На JaMi и DarkPassenger им се допаѓа ова.
 3. steel

  steel Полноправен Член

  Зачленет на:
  27 декември 2013
  Мислења:
  17
  Допаѓања:
  5
  Каде сте славере роденден а топ да си поминете? дома,кафич,кафана,маало,дискотека?
  Секако со одбрани луѓе.Јас најчесто низ маало,нешто алкохол, за грицкање- нешто музиче ќе се пушти и океу е.. само сега сакам нешто боље.. ама да не е и хаос :D некој предлог:?
   
 4. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,105
  Никогаш не славам роденден. Ништо не славам. Немам причина за славење. Не гледам ништо специјално во славење на роденден. Дека сум бил една година постар. тоа да го славам.
  [​IMG]
   
  На Prashina и Badgirl им се допаѓа ова.
 5. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Да, знам дека е американски празник, но да, за мене е интересен празник и си го поштувам и посакувам и ние да го славиме. [​IMG]
  Во случај ако некој некогаш сака да си направи журка, еве некои интересни предлози:

  Во принцип портокаловата боја преовладува, во комбинација со црна. Така да, најубаво е да се изберат работи во тие бои од чашки, цевки, чинии, балони до разни украсни декорации. Тука совршено се вклопува тиквата (и Jack-O-Lantern дизајнот) како главна декорација и еден од најпристапните производи на есен. Но, интересна е и зелената комбинација.

  Jack-O-Lantern сос за мацкање. У принцип, сос базиран на кашкавал кој совршено би одговарал со тако чипс.

  9 Jack-O-Lantern Layer Dip.jpg

  Frightful fruit kabobs. Јас дињата би ја заменила со тиква, ем е потребната боја, ем е попристапна периодов.

  11 Frightful fruit kabobs.jpg

  Cheese and pretzel Witches' Brooms. Лесно е да се купат стапчињата, но кој ќе биде доволно вешт да го изведе ова? :D

  2 Cheese and Pretzel Witches’ Brooms.jpg

  Pumpkin Rolls. Ова е еден од најлесните рецепти и јас лично, би додала малку цимет и шеќер, мислам дека повеќе би одговарала блага верзија.

  3 Pumpkin Rolls.jpg

  Fruit platter Jack-O-Lantern. Многу едноставно, а финтаџиски, овошјата се подредуваат за да се добие таа форма.

  4 Fruit platter Jack-O-Lantern.jpg

  Jack-O-Lantern sweet potato fries. Исто така прост рецепт, слаткиот компир се сече на кругчиња и се сече за да се добие ликот на Џек.

  5 Jack-O-Lantern Sweet Potato Fries.jpg

  Carrot finger food. У принцип може да се изведе со било каков сос или салата, штосни се морковчињата како декорација.

  7 Carrot Finger Food.jpg

  Halloween spider pizza. У принцип се што ти треба е тесто за пица, кашкавал, маслинки и чајна.

  12 Halloween Spider Pizza.jpg

  За крај, нешто за оние кои имаат двор:

  1.jpg

  Нека го направи ова некој... I dare you... I double dare you. :zelen

  Уште храна и пијалоци. [​IMG]
   
  На JaMi, diva orhideja и Хоуп* им се допаѓа ова.

Сподели: