1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Интересни дизајни

Дискусија во форумот 'Дизајни' започната од MissChievous, 13 март 2012.

 1. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,489
  Допаѓања:
  14,400
  Интересни
   

  Прикачени податотеки:

  На diva orhideja му/ѝ се допаѓа ова.
 2. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Boogey Yolk Separator

  Boogey Yolk Separator.jpg

  Custom Engraved Rolling Pins

  Custom Engraved Rolling Pins.jpg

  Deep Tea Diver Infuser

  Deep Tea Diver Infuser.jpg

  Ferry Silicone Steaming Lid

  Ferry Silicone Steaming Lid.jpg

  Mitten Ice Tongs

  Mitten Ice Tongs.jpg

  Panorama Baking Cookie Cutter-Set

  Panorama Baking Cookie Cutter-Set.jpg

  Sharpener Desk Tidy

  Sharpener Desk Tidy.jpg

  Skull-Shaped Boiled Egg Mold

  Skull-Shaped Boiled Egg Mold 2.jpg Skull-Shaped Boiled Egg Mold 1.jpg

  Spartan Knife Holder

  Spartan Knife Holder.jpg
   
  На Aleksis, Saladin, Electra и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,489
  Допаѓања:
  14,400
  [​IMG][​IMG]
   
  На Electra и Saladin им се допаѓа ова.
 4. Ditto+Maker

  Ditto+Maker Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 декември 2014
  Мислења:
  351
  Допаѓања:
  254
  Овој пост го посветувам на љубителите на книгите.
  Just Books Mug image.jpg
  First Lines Of Literature Mug image.jpg
  Sujean Rim Bespectacled Blue Mug
  image.jpg
  “Caution: Hot. And Literate.” Mug image.jpg
  Banned Book Mug
  image.jpg
  Between the Pages of a Book is a Lovely Place to Be Mug image.jpg
  Reading Is My SUPERPower Mug
  image.jpg
  Reading Is Sexy Mug

  image.jpg

  “Cats, Books and Coffee” Mug
  image.jpg
  Colorful Bookshelf Transforming Mug(омилена ми е :zelen) image.jpg

   
  #114 Ditto+Maker, 24 февруари 2015
  Последна промена: 24 февруари 2015
  На Big Berta и MissChievous им се допаѓа ова.
 5. Ditto+Maker

  Ditto+Maker Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 декември 2014
  Мислења:
  351
  Допаѓања:
  254
  Дел ||(не ги собираше сите во еден пост):
  I like to party…and by party, I mean read” Mug
  image.jpg
  Keep Calm and Read On Mug
  image.jpg
  “I like big books and I cannot lie.” Mug
  image.jpg
  Book Lovers Mug
  image.jpg
  I Love to Read Mug
  image.jpg

  Penguin Books Mugs
  image.jpg
  Reading in Progress Mug
  image.jpg

  READ Mug
  image.jpg

   
 6. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,489
  Допаѓања:
  14,400
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
  На Saladin и 4FUN им се допаѓа ова.
 7. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Унгарската студентка по уметност Barbara Bernat го редизајнираше изгледот на еврото на најпрекрасниот можен начин.

  1.png 2.png 3.png 4.png 5.png 6.png 7.png 8.png 9.png 10.png
   
  На Ditto+Maker и Saladin им се допаѓа ова.
 8. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Beaver Pencil Sharpener by Alessi

  Beaver Pencil Sharpener by Alessi.jpg

  Board Brothers Cutting Board Holder

  Board Brothers Cutting Board Holder.jpg

  Firefighter Duvet

  Firefighter Duvet.jpg

  Guitar Toilet Seat Cover by Jammin Johns

  Guitar Toilet Seat Cover by Jammin Johns.jpg

  Humpback Whale Knife

  Humpback Whale Knife.jpg

  Pepperoni Pizza Towel

  Pepperoni Pizza Towel.jpg

  Pistachio Serving Bowls

  Pistachio Serving Bowls.jpg

  Sardine Paper Clips

  Sardine Paper Clips.jpg

  Shotshell Thermo Bottle

  Shotshell Thermo Bottle.jpg

  Tea Tower Tea Infuser

  Tea Tower Tea Infuser.jpg
   
  На Ditto+Maker му/ѝ се допаѓа ова.
 9. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Black Ear Container by PROPAGANDA

  Black Ear Container by PROPAGANDA.jpg

  Brain Salt and Pepper Shaker by PROPAGANDA

  Brain Salt and Pepper Shaker by PROPAGANDA.jpg

  Coca-Cola Can Cooler

  Coca-Cola Can Cooler.jpg

  I'm Shot Without My Coffee Glass Mug

  I'm Shot Without My Coffee Glass Mug.jpg

  Kujira Sperm Whale Knife

  Kujira Sperm Whale Knife.jpg

  Macaron Kitchen Timer

  Macaron Kitchen Timer.jpg

  Pepelkus 2.0 Outdoor Cigarette Receptacle

  Pepelkus 2.0 Outdoor Cigarette Receptacle.jpg

  Pineapple Candles by Sunnylife

  Pineapple Candles by Sunnylife.jpg

  Tea Bones Infuser

  Tea Bones Infuser.jpg

  Teacup bookshelf

  Teacup bookshelf.jpg
   
  На Ditto+Maker му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Marcello

  Marcello Староседелец

  Зачленет на:
  17 декември 2014
  Мислења:
  110
  Допаѓања:
  52
  Кока Кола шише, лименка и чаши дизајн за време на олимписките игри Лондон 2012
  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG][​IMG]
   
  #120 Marcello, 16 април 2015
  Последна промена: 16 април 2015
  На Ditto+Maker му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: