Зошто е подобро да се родиш машко?

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,132
2,396
1,133
Yellow submarine
Се извинувам ако звучи ова малце шовинистички ама зашто машкото да гази по снегови на -15 и да преместува каучи зашто на жената и текнало? Па нели сме рамноправни? Нели жените сакаат да бидат еднакви со мажите за се? :p
Убила ве ваша контрадикторност.
Ако нешто е рамноправно , исто, еднакво....од каде можност за правење компарации што е подобро? :unsure
И сигурно знаете зашто во светот ила повеќе жени отколку мажи нели?
Природата е мудра ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Luckky and parvati

Hexasto

Истакнат Член
16 февруари 2012
1,082
1,632
113
Македонија
Не си ласкај.
Да беше нешто слично ќе се корзираше со некое бесно ауто а не да не расправаш по цел ден тука :)
Па добро од кај ти знаеш по ке биде он за 10 год?? сигурно не планира утре да праи дете...незнам зошто у секоја дискусија ако не ти иде по желба ги напаѓаш луѓево??? not cool not cool
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Luckky and Hip.Hop_MKD

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,132
2,396
1,133
Yellow submarine
Па добро од кај ти знаеш по ке биде он за 10 год?? сигурно не планира утре да праи дете...незнам зошто у секоја дискусија ако не ти иде по желба ги напаѓаш луѓево??? not cool not cool
Хумор побогу (смајли што превртува очи)
Вистинските мажи би требало да знаат да се носат со него ;)
:rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

Hexasto

Истакнат Член
16 февруари 2012
1,082
1,632
113
Македонија
Хумор побогу (смајли што превртува очи)
Вистинските мажи би требало да знаат да се носат со него ;)
:rofl
нема врска конкретно за постов..ми смета шо у секоја дискусија ако не ти одговара го сереш членот као он бил глуп и искомплексиран и незнам што пошто не размислува ко тебе...а за тоа вистински маж коа сакаш ке ти покажам што е вистински маж :rofl
 

Marama

Нов член
21 февруари 2012
14
7
3
26
ЕХ да сам мушко само један дан, само један дан ....


Можеш да купиш кондоми, без продавачот да те замислува гол. :rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Rosana, Bum-Bum and Scars

Jericho

Староседелец
19 февруари 2012
355
465
1,063
Убила ве ваша контрадикторност.
Ако нешто е рамноправно , исто, еднакво....од каде можност за правење компарации што е подобро? :unsure
И сигурно знаете зашто во светот ила повеќе жени отколку мажи нели?
Природата е мудра ;)

Природата у прицип тоа што го дала во поголеми количини е помалку вреднувано по квалитет од тоа што е во помали, па така ако дијамантите се поретки онда се побарани и повредни а бронзата ја има повеќе и нема толкава цена... 3/4 од планетата мајката природа ја направила водена површина, па сепак многу мал дел од таа вода е за пиење и вреди повеќе од количински огромната маса на солена вода... just saying
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: True_Blood

важна

Истакнат Член
14 февруари 2012
552
694
93
30
Скопје
Женски, не го напаѓајте хип одма. Поголемиот дел од работите што ги наброја се точни. Јас несакам да бидам машко, супер ми е вака, ама...во некои (ретки) ситуации велам: ех да си бев машко :D