Животот не е фер

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,795
1,153
29
Битола
Животот воопшто не е фер.. ако си добар не чиниш и сите ќе те газат ама ако си лош тогаш живееш како светец на планетава.. Живот ли е тоа ????
 

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,366
3,059
1,133
Во сите ситуации каде животот ни дава повеќе од една опција за напредок , животот е фер. Животот е фер, скоро секогаш и после тага , доаѓа среќа, после дожд-сонце итн. Кога ќе помислиме дека сме залепени за ѕид од проблеми, секогаш ни пружа искра надеж и среќа.
Секогаш кога има живот има решение.
Единствено е нефер што многу брзо ни поминува и додека се научиме како да го живееме , времето ни завршило.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Змејче

rain-bow

Истакнат Член
21 ноември 2014
174
79
338
Според моето искуство не е фер. Кај мене многупати се покажало дека само добрите луѓе патат во животот, а оние другите уживаат во него. Сум губела многу вредни и важни работи и личности во мојот живот. Имам многу неостварени сонови, па пак на никого не посакувам лошо и не им правам лошо, додека оние кои имаат се, и немаат никакви грижи, гледаат како повеќе и повеќе да ми земат, да ме уништат. И капак на сето тоа, за било која убава работа што ми се случила да љубоморат. Но се помирив со сето тоа, и почнувам да игнорирам се што не ми се допаѓа.
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Да и тоа не треба да не чуди , секогаш е така ,само ние зависи како тоа ќе го поднесеме , секојдневно се соочуваме со сакани ,а и не сакани предизвици за кој треба да најдеме сила за да ги надминеме !!