1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Да му помогнеме на Зоран Ѓорѓиески

Дискусија во форумот 'Хуманитарни акции' започната од Annie, 5 мај 2015.

 1. Annie

  Annie Нов член

  Зачленет на:
  5 мај 2015
  Мислења:
  14
  Допаѓања:
  19
  Зоки е роден во Вевчани и има 25 години.
  Од својата 19-та година тој се бори со кардиомиопатијата - општо позната како конгестивна срцева слабост, односно неспособност на срцето да пумпа доволно количество на крв со цел да ги задоволи потребите на организмот. Моментално Зоран се наоѓа на интензивна нега во локална болница во Скопје и потребна му е итна трансплантација на срце во странство.
  Да му помогнеме на Зоки!! Секоја помош е добредојдена.

  ПОМОШ ОД СРЦЕ ЗА СРЦЕ!!

  [​IMG]
  http://www.gofundme.com/sgmvqk
   
  На antonio му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Операцијата чини 300 до 500 илјади евра а се донира по 100 денари, цела држава по еднаш да донира пак нема ни приближно да е. Никогаш нема да ги собере тие пари.
   
  #2 Altaïr, 5 мај 2015
  Последна промена: 5 мај 2015
 3. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,746
  Еееееее...а Рокфелерчо милијардерот дури 7 срца си имал, да ти пукне филм:banghead
   
 4. Annie

  Annie Нов член

  Зачленет на:
  5 мај 2015
  Мислења:
  14
  Допаѓања:
  19
  Колку што слушав на вести, фондот ќе обезбеди одредена сума на пари, но таа сума не е ни приближно до потребната. А само еден ден во Систина Зоран го чини 600 евра.
   
 5. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,178
  Допаѓања:
  2,240
  Како можат да наплаќаат толку огромна сума за операција од која зависи живот, па тоа срце што Зоран треба да го добие некој ГО ДОНИРАЛ, не го продал за сега некои што малку повеќе учеле да заработуваат од него. Сите такви типови на операции треба да бидат ако не бесплати барем достапни и за најсиромашните затоа што и тие се луѓе и тие заслужуваат да живеат. Ок разбирам и дека не е така лесно да се направи или изведи една таква операција и постои огромен ризик (за кој одговорност не снесува докторот, а пациентот) дека нема да успее операцијата но цел тој труд да чини од 300 до 500 илјади евра па тоа премногу. Немаат ни грам совест.
  Се надевам Зоран ќе ги собере тие пари, јас донирав колку што можев и ми се можностите и се надевам дека државава ќе пушти малку срце и ќе му помогне да ги собере средствата.
   
  На Stojne, malo и Annie им се допаѓа ова.
 6. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Колку ќе обезбеди фондот? 1000 евра? За пат ќе им дадат пари. Од тие лопови ако се чека нема никогаш да се дочека.
   
 7. Annie

  Annie Нов член

  Зачленет на:
  5 мај 2015
  Мислења:
  14
  Допаѓања:
  19
  За жал Зоран ја изгуби битката која ја водеше.
  Почивај во мир!!! (brokenheart)
   
 8. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,178
  Допаѓања:
  2,240
  Тоа е за жал нашата држава, само да не се разболеш или да им чукнеш на врата нема излез е има ама оној што никој не го сака :(
  Нека почива во мир! :(
   
 9. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Староседелец

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,131
  За фондот гρев е да ρечам штогоде стваρ. . Фондот κе ја платеше тρансплантацијата, а бидејќи пρоцесот κе беше долготρаен а бρатот мајκата и таκото тρебаа да останат во Загρеб со него нив им тρебаа паρи! После тρансплантацијата тρебаше да се дава теρапија.. Да не филозофиρам. Многу паρи беа потρебни!
  Случајот со Зоκи го ρаздρма фондот ρади пρетходниот случај со Тамаρа. Јасно ми е , а за пρвиот случај не опρавдувам..
  Ете од лоповите се дочеκа али од сρцето не. И, да баρаш ли κρивица во неκој.. во κој? Феρ ли е???
   

Сподели: