Гумени бонбони

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,697
13,878
973
какво убаво шарено кесиче ми е даја другар ми од харибо : ) омилена боја ми е шарена, харибо мммммммм
 
  • Like
Реакции: Alex M.

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
какво убаво шарено кесиче ми е даја другар ми од харибо : ) омилена боја ми е шарена, харибо мммммммм
Ако бе ти само стрви тука, на мене сеа тато кога ќе ми донесе гумени ќе имам цел базен, а тебе не ти давам ни едно бонбонче. :mstickle:biggrin
 
  • Like
Реакции: parvati

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,697
13,878
973
хехеххехехе :D heheheh да е жиф и здраф друар ми : ) дилер ни и за харибо у маалу :D
 
  • Like
Реакции: Alex M. and Selma

Lady*

Староседелец
1 април 2012
1,965
6,161
1,133
Гумени бонбони наполнети со вотка :gladen
Како да ги направите:
  1. Ставете ги гумените бонбони во стаклен сад.
  2. Наполнете го садот со водка, гумените бонбони треба целосно да бидат потопени во водката.
  3. Покријте го садот со пластичен капак и ставете го во фрижидер.
  4. Чувајте го садот во фрижидер од 12 часа до 4 дена. Колку подолго стојат во фрижидер, толку повеќе време имаат гумените бонбони да ја впијат водката. Ако бонбоните ја впиле целата водка, можете да додадете уште водка, се додека не ја добиете посакуваната големина на вашите бонбони. Тие можат да соберат во себе многу водка.
  5. После 12 часови може да се види дека не се многу поголеми од нормалните гумени бонбони, но внатре има водка и се доста вкусни, но сеуште може да се почуствува водката. После 48 часови целата водка од садот е впиена од страна на гумените бонбони и можете да видите колку е поголема бонбоната. Овие бонбони се сега премногу вкусни и не може да се почуствува дека има водка во нив. Ова може да биде многу опасно. Не се чуствува водката, а бонбоните се премногу вкусни, па затоа може брзо да се опиете. Внимавајте колку гумени бонбони ќе изедете. Значи за следната забава или едноставно за сабота навечер ви ја препорачуваме оваа закуска, нема да зажалите.
 
  • Like
Реакции: Gemini

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,279
2,353
113
Софија
Не сум јадел од дамна гумени бонбони. Заборавив на нив. Знам правеа од една фирма многу убави гумени бонбони.
 

Emma.T

Истакнат Член
23 декември 2012
241
352
163
Има ли некој што не сака гумени бонбони? :eek
Најмногу ги сакам Haribo мечињата или кока-кола. И покрај тоа што се обидувам да јадам здрава храна, никогаш не можам да им одолеам на гумените бонбони.
Што ми требаше да ја читнам темава во недела навечер? :place