1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Гумени бонбони

Дискусија во форумот 'Готвење и рецепти' започната од Alex M., 21 март 2012.

 1. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  какво убаво шарено кесиче ми е даја другар ми од харибо : ) омилена боја ми е шарена, харибо мммммммм
   
  На Alex M. му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Ако бе ти само стрви тука, на мене сеа тато кога ќе ми донесе гумени ќе имам цел базен, а тебе не ти давам ни едно бонбонче. :mstickle:biggrin
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 3. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  хехеххехехе :D heheheh да е жиф и здраф друар ми : ) дилер ни и за харибо у маалу :D
   
  На Alex M. и Selma им се допаѓа ова.
 4. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Овие се прејаки, штета што ги нема кај нас.
  [​IMG][​IMG]
   
  На Alex M. и street_chic им се допаѓа ова.
 5. street_chic

  street_chic Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,433
  Допаѓања:
  3,678
  mod_articles853645_2.jpg 389444_192490917502790_100002256480206_424391_428000413_n.jpg 302691_10150411566246308_725281307_8423506_1950069205_n.jpg
  561162_10150638169856828_331713671827_9789015_570189505_n.jpg
   
  На Gemini, The puss in boots и Alex M. им се допаѓа ова.
 6. Lady*

  Lady* Староседелец

  Зачленет на:
  1 април 2012
  Мислења:
  1,965
  Допаѓања:
  6,161
  Гумени бонбони наполнети со вотка :gladen
  Како да ги направите:
  1. Ставете ги гумените бонбони во стаклен сад.
  2. Наполнете го садот со водка, гумените бонбони треба целосно да бидат потопени во водката.
  3. Покријте го садот со пластичен капак и ставете го во фрижидер.
  4. Чувајте го садот во фрижидер од 12 часа до 4 дена. Колку подолго стојат во фрижидер, толку повеќе време имаат гумените бонбони да ја впијат водката. Ако бонбоните ја впиле целата водка, можете да додадете уште водка, се додека не ја добиете посакуваната големина на вашите бонбони. Тие можат да соберат во себе многу водка.
  5. После 12 часови може да се види дека не се многу поголеми од нормалните гумени бонбони, но внатре има водка и се доста вкусни, но сеуште може да се почуствува водката. После 48 часови целата водка од садот е впиена од страна на гумените бонбони и можете да видите колку е поголема бонбоната. Овие бонбони се сега премногу вкусни и не може да се почуствува дека има водка во нив. Ова може да биде многу опасно. Не се чуствува водката, а бонбоните се премногу вкусни, па затоа може брзо да се опиете. Внимавајте колку гумени бонбони ќе изедете. Значи за следната забава или едноставно за сабота навечер ви ја препорачуваме оваа закуска, нема да зажалите.
  [​IMG]
   
  На Gemini му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,079
  Обожавам гумени бонбони ...омилени ми се следниве..
  rubber candy series.jpg rubber-candy-series_2674989.jpg
   
 8. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Не сум јадел од дамна гумени бонбони. Заборавив на нив. Знам правеа од една фирма многу убави гумени бонбони.
   
 9. Party Poison

  Party Poison Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  140
  Допаѓања:
  142
  Харибо + џин. Само овие ми беа некако посебни :zelen
   
 10. Emma.T

  Emma.T Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 декември 2012
  Мислења:
  241
  Допаѓања:
  352
  Има ли некој што не сака гумени бонбони? :eek
  Најмногу ги сакам Haribo мечињата или кока-кола. И покрај тоа што се обидувам да јадам здрава храна, никогаш не можам да им одолеам на гумените бонбони.
  Што ми требаше да ја читнам темава во недела навечер? :place
   

Сподели: