1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Големината на универзумот

Дискусија во форумот 'Географија' започната од steppenwolf, 14 јануари 2013.

 1. True_Blood

  True_Blood Upright

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  1,132
  Допаѓања:
  2,396
  cosmos.jpg

  This reflection nebula, also known as NGC 1977, is located in the constellation of Orion about 1,500 light years from Earth. A light-year is the distance light travels in one year, or about 6 trillion miles (10 trillion kilometers). A reflection nebula doesn't emit any visible light on its own; instead it's illuminated by light from nearby stars.

  Јас само знам дека е божествен, доволно ми е.
   
  На Ночной охотник и JaMi им се допаѓа ова.
 2. marinium

  marinium Полноправен Член

  Зачленет на:
  9 септември 2013
  Мислења:
  56
  Допаѓања:
  7
  без читање...- преголемооо xD
   
 3. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,183
  Допаѓања:
  2,248
  Што е битно и така никогаш нема да ја прошетаме :)
   
 4. marinium

  marinium Полноправен Член

  Зачленет на:
  9 септември 2013
  Мислења:
  56
  Допаѓања:
  7
  хахахахах ние сигруно не ..ама у иднина кујне што ќе биде :D
   
 5. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,183
  Допаѓања:
  2,248
  Што и да биде нас нема да не има така да пак исто што да се замараме за работи кои никогаш нема да ги дочекаме не па да ги видиме :)
   
 6. marinium

  marinium Полноправен Член

  Зачленет на:
  9 септември 2013
  Мислења:
  56
  Допаѓања:
  7
  да ама сепак таа човечка љубопитност постоела ,постои и ќе постои така да...ние ќе си тераме ... xD :S :)
   
 7. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,723
  Допаѓања:
  881
  Колку и да е голем универзумот, без луѓе не вреди ни трошка :)

  Што ќе ти е голем универзум ако нема човек да крене главата нагоре и да си рече:
  Бреј ова привидно небо има ли крај? :)
   

Сподели: