1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Вицови за полицајци

Дискусија во форумот 'Хумор' започната од Y1K991, 24 јуни 2013.

 1. Lady*

  Lady* Староседелец

  Зачленет на:
  1 април 2012
  Мислења:
  1,965
  Допаѓања:
  6,161
  Што прави рак во мозокот на полицаец?
  - Умира од глад.
   
  На kizzo му/ѝ се допаѓа ова.
 2. red dragon

  red dragon Староседелец

  Зачленет на:
  27 март 2013
  Мислења:
  140
  Допаѓања:
  129
  Дошле доктор и полицаец на увид на место на несреќата каде што имало многу повредени и мртви.
  Докторот прегледувал: „Овој е мртов. И овој е мртов. И овој ми личи мртов...“
  Одеднаш последниот залелекал, ја подигнал главата и рекол: „Еј, јас сум жив!“
  На тоа полицаецот со пендрек го удрил по глава: „Ма, види го ти него?! Зарем ти знаеш подобро од докторот!“
   
  На Aquarius, kizzo и Lady* им се допаѓа ова.
 3. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Како џандари емнуваат сијалица?
  Еден ја менува, останатите пазат да не дојде струја

  Излегува џандар од пекара и му вели на колегата:
  -Ако погодиш колку кифли имам во раце, ќе ти ги дадам обете.
   

Сподели: