Вирус ебола

Auditore

Староседелец
4 мај 2012
284
272
663
Wherever you want me to be
Експериментални глувчиња,но што се илјадници мртви африканци за светските корпорации?Опасноста од еболата стои пред врата на секоја држава.
Не си експериментално глувче, само вишок на планетава и на некој му текнало дека мора да се наоѓа начин некако да се треби вишокот инаку ќе живееме како кинезите.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Ебола дојде и во Македонија,изјави Ројтерс а и сите наши медиуми и соц.мрежи.Денес во Мавровка беше како во фантастични филмови,луѓе облечени во скафандери,возила на прва помош и еден куп радознали минувачи.Британски државјанин наводно починал од ебола,која помор направи во Африка а каде пак сега дојде и кај нас,додека ние се расправаме и докажув аме за закони и тестирања.Нека ни е господ на помош а и на цел свет,што дозволи да им излезе од контрола ваква заразна болест полоша и од сидата на светската здравствена организација.Срамота,каде им е моралот,човештината,хуманоста....сеаше вадат со прикаски за мали деца како немале пари,заштитни одела,транспортни возила,лекови,персонал идр и затоа им треб
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Не ми е нешто во ред со компј.а и јас сум револтирана и разочарана воопшто од човекот и светските збиднувања на оваа наша за греота планета земја,сакав да кажам дека им требаше полни 6 месеци па да почнат да интервенираат,а тоа каснење резултираше со такво брзо ширење што дојде во Европа,а да видиме дали ке се потврди болеста и кај починатиот странец.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Абе каква ебола што ви е, кажаа дека бил пијандура тешка странецот, сигурно имал симптоми на цироза и од тоа умрел. Во оваа дупка од држава ни болест не влегува бидете мирни. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina and MoonFairy

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Вчера на тв кажуваа како да се заштитиме од еболата, освен да не одиме во африка имало уште нешто, а тоа било да избегнуваме допир со лилјаци и антилопи.
Ете мене баш вчера една антилопа ми претрча низ двор, среќа бев дома и затворено беше иначе сега ќе бев во карантин. А карантинот во државна се состои од маски на лице и заклучени врати.
Ее мојата чудесна земја.

Ај може баба рада ќе ни помогне со некој чај.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Наводно `заразениот` бил само тежок алкос и советник на власта околу `индустриските зони`...(facepalm)
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Вчера на тв кажуваа како да се заштитиме од еболата, освен да не одиме во африка имало уште нешто, а тоа било да избегнуваме допир со лилјаци и антилопи.
Ете мене баш вчера една антилопа ми претрча низ двор, среќа бев дома и затворено беше иначе сега ќе бев во карантин. А карантинот во државна се состои од маски на лице и заклучени врати.
Ее мојата чудесна земја.

Ај може баба рада ќе ни помогне со некој чај.
Земјава ни е чудесна и убава,но не би било лошо да поднамалиш со тоа екстазите и џоинтот за да не почнат зебри и диви мачки да ти трчаат во двор.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Земјава ни е чудесна и убава,но не би било лошо да поднамалиш со тоа екстазите и џоинтот за да не почнат зебри и диви мачки да ти трчаат во двор.
Па зебри и диви мачки може, тие не пренесуваат ебола. :)
Како што пишав погоре, во нашава дупка која ја нарекуваме држава ни болест не влегува. Сите не заобиколуваат па и болестите, можеме сами да се убиеме иначе ебола, сида или што ти ја знам каква болест нема да не убие. :)
Тоа за антилопите вчера на тв кажа една неписмена. Како ние да сме полни со антилопи па да пазиме, мислам неписменост без граници.
И после ќе ми кажувате тука да се пазиме од ебола, хаха смешно е тоа. Пак ќе ти кажам, не се плаши нема да заболиме од ебола, ние боледуваме од пострашна болест, ќе ти текне која е таа болест (не се пренесува туку вродена е). :)
Затоа и државата ни е таква, една голема дупка на балканот. :)
Позз :cool:
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
До каде ке оди будалаштината на Американчиштана?Костим на вирусот ебола за забава на ноќ на вештерките.........кој црн хумор?