Би ја/го изневерил/а со...

Ballet is my life

Истакнат Член
9 јуни 2018
298
105
353

Хептаграм XI

Староседелец
26 мај 2013
1,881
944
1,133
World
heptagramxi.wordpress.com
Што, демек убавината пресудна за да се биде со друг?
Па и читам мангуп ако бил... абе ајде :)

Ги молиме мангупите да намалат со пуштања низ кафичите за да ние скромните направиме 2 реда муабет со некоја :)
 

love !

Староседелец
7 август 2018
156
34
628
Што, демек убавината пресудна за да се биде со друг?
Па и читам мангуп ако бил... абе ајде :)

Ги молиме мангупите да намалат со пуштања низ кафичите за да ние скромните направиме 2 реда муабет со некоја :)
како што има талентирани за спорт, уметност, наука итд. така пријателе има и таленти за жени.
 

Хептаграм XI

Староседелец
26 мај 2013
1,881
944
1,133
World
heptagramxi.wordpress.com
како што има талентирани за спорт, уметност, наука итд. така пријателе има и таленти за жени.
Пријателе ти имаш поминато 25та година од животот? Некако „талентов за жени“ како да си го наметнуваш дека го имаш, читајќи те по темиве... Или можеби уметност ти е талентот? :)

Жените имаат поголем талент во однос на мажи и жени - во зависност што сака жената :)
 

love !

Староседелец
7 август 2018
156
34
628
Пријателе ти имаш поминато 25та година од животот? Некако „талентов за жени“ како да си го наметнуваш дека го имаш, читајќи те по темиве... Или можеби уметност ти е талентот? :)

Жените имаат поголем талент во однос на мажи и жени - во зависност што сака жената :)
ти си знаеш
 

love !

Староседелец
7 август 2018
156
34
628
па
Е оваа не сум ја... кој знае како е поврзана со темава :)
човече јас ти велам има мажи кој се опасни женкаришта, ти ме правиш дете кое пред некоја година излегло од пубертет, па како за мене сум мислел дека сум опасен женкар итн. доволно е да прекинеме
 

Хептаграм XI

Староседелец
26 мај 2013
1,881
944
1,133
World
heptagramxi.wordpress.com
па

човече јас ти велам има мажи кој се опасни женкаришта, ти ме правиш дете кое пред некоја година излегло од пубертет, па како за мене сум мислел итн. доволно е да прекинеме
Глупости зборуваш, затоа... и не си излегло пред некоја година од пубертет, но дека уште те држи адолесценција - се гледа :)

Ова „женкаришта“ како опис за „маж“ дали разбираш кај вистинска жена каква слика создава за таков „талентиран“ маж ?

Ја знаеш ти онаа поговорка „лисицата е мудра бидејќи сите околу неа се глупи?“
Е твоите опасни мажишта талентирани кои ти ги нарекуваш женкаришта се такви заради жените околу нив - обични лесни жени бедни во своето однесување за малку внимание :)

Талент бре имале мажите за жени... абе ајде... дури срам ме фаќа кога читам вакви ствари...


 
  • Ми се допаѓа
Реакции: EdnoDevojce