Антипатични актери

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Како што добро видов имаме тема за омилени актери, ама за најантипатични, немаме.
Дали има некој актер од кој не ви се гледа некој филм? Кога ќе го видите ви се мачи, и покрај тоа што тој е голем актерски талент и слично. Поради што ви е антипатичен, изгледот, изборот на улоги и филмови, можеби приватниот живот кој го има?

И како што е редот, креаторот да си каже за својата тема мислење, така и јас ќе се изјаснам. Титулата за најантипатичен актер му ја доделувам на Кевин Бејкон.
MV5BMTM0ODE5MjI1OV5BMl5BanBnXkFtZTcwNDc2MjAzMw@@._V1._SY314_CR7,0,214,314_.jpg
Tипот со самата појава во некој филм ми е одвратен, доста манијакален поглед има, повеќе го бидува според мене како негативец, како што беше во Hollow man. На актерка која ми е антипатична моментално не ми текнува, а сигурно има некоја.
Па повелете со своите мислења. :)
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Сфи актери од американску питу ! : ) a наише овј
mqdefault.jpg

A ииии сеќам се дека никад у живот не сам гледаја филм у кој глуми овј глумац, едностацвно антипатик фејс ми има скроз
Hugh-Grant.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Хоуп* and Saladin

Bibi@

Староседелец
Најфотограф
1 март 2012
399
743
1,103
Дефинитивно!

526201_352992431481233_1488850036_n.jpg
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Ричард Гир.
Лигави улоги му даваат, некако недоволно емотивно ги глуми, во оние слатки амерички комедии се уклапа ама понатаму не мрда. Преценет е.

Џулија Робертс. Женска верзија на Ричард Гир. Освен Ocean`s 11/12... другите улоги ми била антипатична, демек глумење самоуверена америчка женска а некако недоизглумено ми делува.

Сара Џесика ПАркер.
Не коментирам, јасно е. Подпросечна фуфица во холивуд.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati and The Tramp

Тој

Полноправен Член
3 март 2012
44
61
18
Anna Gunn
anna-gunn-01.jpg


Неоправдано мразење, зашто е поради ликот во Breaking Bad. Не сум мразел некој лик повеќе отколку што ја мразам Скајлер Вајт во Брејкинг Бед
 

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
На мојата листа, на прво место би рекла дека е зацементиран Џим Кери, зашто другите, колку и да ми се антипатични, можам да ги истрпам два саати за да изгледам некој филм, ама него не. Многу филмови во кои глуми немам гледано баш заради него. Таков лудак е во филмовите што имам впечаток дека уствари и во приватен живот човекот е малце (може и малце повеќе) нетокму. Прав lunatic.

Одма после него ми е Ана Ферис. Едно, зашто ми е малце грдичка, и друго - главно, гласот нејзин. Оу мај гуднес, гласот! (puke)(puke)

Стив Карел, самата појава негова ми е некако одбивна, плус смислата за хумор. (n)

Ен Хaтавеј, ми се чини кога ќе отвори уста може да лапне човек. |-(



На тие ми текна сега, ќе има продолжение во наредна прилика.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: street_chic