Авто-Мото трки во земјава... | Црнобело Форум

Авто-Мото трки во земјава...

Maks

Староседелец
Освен реклама,во темава не гледам да се бара нешто за дискусија. (think)
Добре дојде Gixxer,кога веке ни се претстави :kafe
Има тема авто трки во земјава па се мислам дали да ја преместам темата таму или да го сменам насловот да биде како... мото трки во земјава за во иднина случувања со мотори да се објавуваат овде шо викате вие? :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

turop

Активен Член
15 март 2012
105
68
28
Зашто оваа година немаше мото трка во Кичево, или пак јас ја пропуштив.
 

Gixxer

Нов член
31 август 2012
4
4
3
39
Skopje
www.motori.com.mk
Немаше, не се најде клуб организатор иако имаше најава за најмалку 2 трки... за жал, тоа е, си останавме дома.

Маичките за релитои рутата по која ќе се вози


Релито секоја година ќе има различна рута со цел да се поминува низ сите градови, без притоа да имаме огромна километража за возење. Следната година планот е релито да се вози прво низ Западна Македонија па потоа низ Источна низ градовите кои годинава не се поминуваат.
Не заборавајте, стартот на релито е утре во 13.00 часот од плоштадот „Македонија“ во Скопје, можете да се пријавите и на самото место пред поаѓање.
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,793
809
1,133
Skopje
Кичево 2015 , класа 1 ,класа 2 ,класа 3 ..

Сабота 3.10.2015 - Квалификации
Недела 4.10.2015 - Главна трка

Голем поздрав до Псс тим Н класа ,како и до Тодор Исаилов - Тоше , класа 2 пежо 1.6 хоби !!

By Димитар Жабев - Жаба
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,793
809
1,133
Skopje
Нема веќе во земјава освен играње тетки во Кичево 1 годишно , повелете хибрид Србија ,а и наши 2ца представници !!
miseluk4.jpg
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,793
809
1,133
Skopje
По кој знае колку време тс колку години душата на автомобилизмот во Македонија односно во Скопје повторно почнува да зема воздух.
Оваа година оофицијално е објавено одржување на 2 трки во Скопје и тоа на 2 нај препознатливи локации и локации со традиција години наназад.
Објавено е дека на 19-20 Август ќе се вози ридско планинска трка на Водно,а подоцна односно на 7-8 Октомври ќе се одржи долгоочекуваната трка пред Македонска Телевизија,имаше многу причини на кој никој не можеше да им најде излез и многумина влијаеа да преовладува личниот интерес пред се со тоа што трките на овие 2 локации останаа минато.
Со силна желба и труд сегашното раководство пред се на АГЕНЦИЈАТА ЗА МЛАДИ И СПОРТ како главен виновник го оживеа она за кое сите се залагаа она за кое сите зборуваа и она за кое сите протестираа,еве дојде денот кога сето тоа си го врати својот сјај :kafe:cool: