1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Авто-Мото трки во земјава...

Дискусија во форумот 'Авто-мото' започната од Maks, 9 март 2012.

 1. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Има тема авто трки во земјава па се мислам дали да ја преместам темата таму или да го сменам насловот да биде како... мото трки во земјава за во иднина случувања со мотори да се објавуваат овде шо викате вие? :)
   
  На melpomena му/ѝ се допаѓа ова.
 2. turop

  turop Активен Член

  Зачленет на:
  15 март 2012
  Мислења:
  105
  Допаѓања:
  68
  Зашто оваа година немаше мото трка во Кичево, или пак јас ја пропуштив.
   
 3. Gixxer

  Gixxer Нов член

  Зачленет на:
  31 август 2012
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  4
  Немаше, не се најде клуб организатор иако имаше најава за најмалку 2 трки... за жал, тоа е, си останавме дома.

  Маичките за релито

  [​IMG]

  и рутата по која ќе се вози
  [​IMG]

  Релито секоја година ќе има различна рута со цел да се поминува низ сите градови, без притоа да имаме огромна километража за возење. Следната година планот е релито да се вози прво низ Западна Македонија па потоа низ Источна низ градовите кои годинава не се поминуваат.
  Не заборавајте, стартот на релито е утре во 13.00 часот од плоштадот „Македонија“ во Скопје, можете да се пријавите и на самото место пред поаѓање.
   
 4. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  Кичево 2015 , класа 1 ,класа 2 ,класа 3 ..

  Сабота 3.10.2015 - Квалификации
  Недела 4.10.2015 - Главна трка

  Голем поздрав до Псс тим Н класа ,како и до Тодор Исаилов - Тоше , класа 2 пежо 1.6 хоби !!

  By Димитар Жабев - Жаба
   
 5. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  Нема веќе во земјава освен играње тетки во Кичево 1 годишно , повелете хибрид Србија ,а и наши 2ца представници !!
  miseluk4.jpg
   
 6. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  По кој знае колку време тс колку години душата на автомобилизмот во Македонија односно во Скопје повторно почнува да зема воздух.
  Оваа година оофицијално е објавено одржување на 2 трки во Скопје и тоа на 2 нај препознатливи локации и локации со традиција години наназад.
  Објавено е дека на 19-20 Август ќе се вози ридско планинска трка на Водно,а подоцна односно на 7-8 Октомври ќе се одржи долгоочекуваната трка пред Македонска Телевизија,имаше многу причини на кој никој не можеше да им најде излез и многумина влијаеа да преовладува личниот интерес пред се со тоа што трките на овие 2 локации останаа минато.
  Со силна желба и труд сегашното раководство пред се на АГЕНЦИЈАТА ЗА МЛАДИ И СПОРТ како главен виновник го оживеа она за кое сите се залагаа она за кое сите зборуваа и она за кое сите протестираа,еве дојде денот кога сето тоа си го врати својот сјај :kafe:cool:
   

Сподели: