Јадам за да живеам или живеам за да јадам?

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Со оглед на фактите дека јадам еднаш до два пати дневно и дека многу одбирам јадење, јадам за да живеам.
 

Anacal

Полноправен Член
19 јануари 2013
45
29
18
Јадам за да преживеам. Многу малку јадам, на неухрането дете изгледам, а всушност сум доста здрава личност.
 

Angiie

Истакнат Член
16 февруари 2012
506
639
93
Обете :D
Има периоди кога јадам речиси ич, односно по една кришка леб колку да не ми се врти. Ама има и периоди кога јадам буквално како свиња. Ама ништо не се познава на мене, барем не се уште (think)
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Јадам ради стомачето од тешки г**на да го вадам : ) hh

Еду прво заради мераклистфо спрема едење, па после за да заситу глад : )
Ма кој глад битно е да напунимо батерие за да иамо енергију и бисти мисле, за да можемо ефективно да ги извршимо сфакодневни обврске. Ја сам вечито гладан ама не сам стрван ! Не можу било кд да бутам сфе и сфашта по уста, само кд ми се приеде тој и тој. Мноо сакам да си га испуну мераче и кд ми се приеде нешто као трудна жена сам
И да биду најискрен еду затој што чашка ракика сс мезе ми налага на тој : )
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Јадам за да живеам.
-Зошто?

Затоа што ако не се најадам како што треба, нема правилно да функционирам и да имам сила за вежбање.Знам дека стручни лица за вежбање ќе ми речат дека исхраната е еден од најважните фактори во вежбањето,ама јас не внимавам.
Мене ми е важно да се најадам без разлика што јадам т.е. тоа што ми е пред очи тоа јадам, така да.... јадам за да живеам.