Скорешна содржина од Caci | Црнобело Форум

Скорешна содржина од Caci

 1. Caci

  Амиши

  за овој народ на национал географик даваат документарки, секој ден, само не знам во колку часот, снимено е како филм, и е на серии, кога ги заварувам ги гледам и имаат доста интересен начин на живот како што гледам на документаркава, инаку сега од тука дознав дека така им е името на тоа население :D
 2. Caci

  Болка во долниот предел на стомакот

  јас имав такви болки кога имав песок во бубрезите, бидејќи имав и инфекција на мочните патишта, така да земи си крв и мокрача и ќе видиш дали е од тоа или пак можеби е нешто до јајниците, ако немаш ништо со мочните патишта, тогаш правец кај некој добар гинеколог и да види тој :) а сега засега...
 3. Caci

  Остранување на шминка пред спиење

  пред шминкање крема обавезно и тоа со павличева маст, другото се ми ја суши кожата ццц, а ноќна крема не користам. Ја отстранувам со бебешко масло шминката, понекогаш и со маслиново, а кога ми се спие премногу е тогаш е само влажно марамче :D
 4. Caci

  Од кое животно најмногу се плашите?

  скачки, бумбари, а најмногу од пеперутки :facepalm2
 5. Caci

  Пеги

  и јас имам пеги околу носот и образите, но не ми се познаваат многу, а со пудра не се познаваат воопшто, не ми пречат, ми делуваат дури убаво мене :)
 6. Caci

  Што е љубов?

  љубов е кога за некого би бил спремен да направиш се, бидејќи таа се докажува, не е само празни зборови...
 7. Caci

  Музика за свадба

  јас на 1 сега правев свадба, ми свиреа Горан Куќич и Јупитер, и имаше баш така како што сакаш и ти, кај мене беше до 12 часот народно, ора, чочеци а после 12 до 2 се беше рок :D и на крајот завршивме со "За тебе брате"... и поминавме супер свадба, така да ако си заинтересирана за подетални...
 8. Caci

  Првиот ден во средно/на факултет

  да се навратиме во минатото малку, како беше кога за прв пат седнавме на клупите во средно, и оние кои што се на факултет :) кај мене беше вака, кога отидов првиот училишен ден во средно, неможев училницата да си ја најдам, па закснев, и кога влегов сите зјапаа во мене :sram седнав до едно...
 9. Caci

  Несакани ефекти

  филмот ме заинтересира, така да ќе го гледам :) а во нашиот закон девојката нема да биде обвинета, бидејќи била несвесна и тоа е лекарска грешка и ќе одговара лекарот што ги препишал тие лекарства ( ако одговара :D )
 10. Caci

  Другар(к)ите на партнерот

  би му дозволила само доколку тој ми дозволи :D ако тој не ми дава да се дружам со некој другар кој јас го имам пред да го запознаам него, нема ни јас, нека не ми се замислува многу :mstickle
 11. Caci

  Специјален поздрав до...

  поздрав и до тебе :*
 12. Caci

  Кои квалитети најмногу ги цените кај професорите?

  уфф, секој не може да биде професор, за тоа треба многу трпение... но за еден професор да биде професор во вистинска смисла на зборот според мене треба да го пренесе материјалот најдобро што може, да го натера ученикот/студентот да се заинтересира за неговиот предмет и да го учи, и пред се да...
 13. Caci

  Кој влијае при изборот на факултетот?

  според мене виновни пред се се професорите, зошто? затоа што јас тргнувам лично од мене, професорот воопшто не се замараше со нас и со тоа дали ние сме прочитале некоја книга или не, битно сите поминавме, никој не беше оставен на полагање... па од каде да се роди таа љубов кон јазикот или кон...
 14. Caci

  Танга купаќи на базен или сончање топлес?

  може да но не во македонија, бидејќи тука ќе се извадат и муабети, заостанати сме во тој поглед :^) инаку се имам сончано топлес во грција, па никому ништо... е сега за танга купаки не сакам, а тие што сакаат немам ништо против, нивна работа :D
 15. Caci

  Радосница

  радосница е книга за бебињата од самото раѓање па до една годинка... внатре во неа се запишува се за малото, од самото раѓање, па до првото зборче, капење, кашички, сокчиња, одмори и секако се ставаат и слики... јас лично не бев запознаена дека постои и такво нешто но кога ја видов за прв пат ми...