Кирилица vs. Latinica

На кое писмо преферирате да пишувате?

  • Кирилично

    Гласови: 23 85.2%
  • Латинично

    Гласови: 4 14.8%

  • Вкупно гласале
    27

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,420
1,153
Па од можни 27 поста цели 27 се латиница,незнам што се чека:cool:...ради плоќките на стомакот ваљда не му се угодува повеке од што на другите:giggle
Иначе јас пишувам и кирилица и латиница,зависи каде пишувам
па нели е очигледно?
како да одолееш на така јасно дефинирани плоќки? :giggle
нејсе,
мислења не се бришат само затоа што се напишани на латиница
за пишување на латиница се опоменува
мислења се бришат кога се предалеку забегани офтопици, кога се со политичка содржина, кога се навредливи или непристонји и се разбира кога за инает поттикнуваат на кавги и препукувања :cool:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Legioner

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
па нели е очигледно?
како да одолееш на така јасно дефинирани плоќки? :giggle
нејсе,
мислења не се бришат само затоа што се напишани на латиница
за пишување на латиница се опоменува
мислења се бришат кога се предалеку забегани офтопици, кога се со политичка содржина, кога се навредливи или непристонји и се разбира кога за инает поттикнуваат на кавги и препукувања :cool:
Негде прашав оти не му се бришат постовите?:)
 

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,420
1,153
Негде прашав оти не му се бришат постовите?:)

melpomena напиша:
Па од можни 27 поста цели 27 се латиница,незнам што се чека:cool:...ради плоќките на стомакот ваљда не му се угодува повеке од што на другите:giggle

Ако сум те разбрала погрешно, прости :)
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно

melpomena напиша:
Па од можни 27 поста цели 27 се латиница,незнам што се чека:cool:...ради плоќките на стомакот ваљда не му се угодува повеке од што на другите:giggle

Ако сум те разбрала погрешно, прости :)
Ти простувам,се надевам дека друг пат ке ми се разберат постовите буквално како што се напишани а не на претпоставки:)
он топик.....јас пишувам буквално се како буквална кирилица или буквална латиница...не пишам едно а да мислам на друго
кирилицава ми е малку само терсене за на други места сто смајлињава не се на исти места како при латиница
 

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Кирилица обично и тука и на фб (на статуси, слики и сл.), а на фб chat-от почесто на латиница пишувам од проста причина што комуницирам со луѓе шо не го разбираат кириличното писмо, а ме нервира да менувам за секого посебно. :)
А по форуми вака кога ќе видам латиница обично игнорирам, помачно ми е за читање.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 048

WomanInRed

Староседелец
15 февруари 2012
1,324
3,218
1,123
Кирилица само на форумов, секаде на друго место латиница.