Сакам да кажам/Сакам да прашам

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
971
1,133
Тој што не студирал не знае како е. Кога работиш барем плата земаш, затоа не кажувај многу ;).
 

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,796
1,153
29
Битола
Сега ти е преку тоа, а кога ќе почнеш да работиш, не е лошо да го прочиташ Данте Алигиери, извини вака без лоша намера.
Па добро би било да посетиш некоја дестинација како што е Демир Хисар или пак на пример еве Бардовци ако ти е поблиску, без лоша намера...
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
971
1,133
@Kisserboy залудно објаснуваш кога луѓето мислат дека најлесно е да си студент, а знаеме дека тоа е далеку од вистината.
Има луѓе на кои им е тешко да работат, а најтешко да учат. Не можат да трпат некој друг да ги води па секогаш тие се жртва.
Имај убав ден позз со сликава
Screenshot_2017-01-06-23-35-38-1.png
 

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,796
1,153
29
Битола
@Kisserboy залудно објаснуваш кога луѓето мислат дека најлесно е да си студент, а знаеме дека тоа е далеку од вистината.
Има луѓе на кои им е тешко да работат, а најтешко да учат. Не можат да трпат некој друг да ги води па секогаш тие се жртва.
Имај убав ден позз со сликава
Отвори ја прикачената датотека 30294
Фала на поддршката не дека мене ме поддржуваш туку дека имаш срце да му пружиш на некој додека му е нешто тешко пошно сигурен сум дека на своја кожа си осетила не правда, Фала ти :*
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
971
1,133
Јас знам како е, а преглупаво е некој да ти рече чекај кога ќе почнеш на работа. Разликата е во тоа што за работата земаш плата, а кога студираш никој не го цени твојот труд. Намерно те паѓаат за да се полни буџетот на факултетот.
Работете таму и бидете среќни плата што земате неблагодарни едни. Како што реков тој што не студирал не знае како е, а и не може памет да соли :) :*
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kisserboy

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
971
1,133
На поети како тебе осуден им е пропаст, инаку нема инспирација да имаш :)
Не ја злоупотребувај природата за да си го стимулираш мозокот.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kisserboy

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Абе очи си извадивте не е убаво :)
Тешко е и да си студент и да си вработен, воопшто животот е тежок посебно па ако не го работиш или учиш тоа што го сакаш и можеш така да мислам дека не треба да се споредува едното со другото. А неправда имало, има и секогаш ќе има.

Инаку сдк нели има една поговорка секое чудо за три дена, а овие од ЈСП или Град Скопје ни три дена не издржаа со нивното чудо...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Секоја планина, своја тежина.
Јас потполно го разбрав што сакаше да каже @incognito
Кога студираш, не заработуваш, но и сите останати обврски и задолженија најчесто не паѓаат на твој грб. А ако мислите за работа и чиста заработка за личен ќејф без плаќање на трошкови/режија, тогаш не сте го сфатиле животот сериозно. Кога ќе дојде моменто кога треба со своја плата да егзистираш целосно, тогаш ќе едначиме тежини. Вака, лесно е од страна да се зборува. А јас мислам најтешко им е на оние кои работат за да си ги платат студиите. Тие се по мене примерот кој треба да го следиме.
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
971
1,133
A најлесно им е на тие што се тешат дека не им треба факултет и со потсмев гледаат на тие со диплома.
За мене тие се загрозен вид и под итно би им издала лек за соодветна терапија. Истата може да трае долго, ама вреди да се проба. (happy):zelen(star)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kisserboy