Сакам да кажам/Сакам да прашам

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Абе се знаете да кажете, али после на излегување, еј абе ај стави ми цигари, клуч, новчаник, нешто ако се купи од продавница ај стави го носиш ташна и тако даље. Не е само мода, потреба е :D Ја лично барем посигурно се чувствувам кога се со себе си носам, плус ако ме нападне некој ташна од 3 килограми носам, ладно оружје ти е тоа, мислам да се разбереме.
Да де, купиш леб и паштета и ја бапнеш во ташна. :zelen
Очекувам од вашите ташни некој ден да излезе и хебла, палка и што ти не. :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selene

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Вчера ја имав можноста да се запознаам со една женска која направи бум лани. Таа ми е и колешка и на професионално поле и на тоа што си го правиме како хоби. Лани ја претставуваше Македонија на изборот за мис.
Женската е супер, а и таков карактер што сака да е во центар на внимание не ми смета. Се надевам дека ќе соработува со Lakme и во иднина. :)
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Не одбивајте да му помогнете на човек, кога тоа ќе го побара од вас, еден ден сигурно ќе бидете во огледалото на неговите очи.
Потребни ми се 500 евра за да платам казна. Ќе сакаш ли да ми помогнеш и да ми дадеш?
 

Achernar

Староседелец
31 август 2013
2,564
3,840
1,153
Потребни ми се 500 евра за да платам казна. Ќе сакаш ли да ми помогнеш и да ми дадеш?
Ако ти дадам 500 евра нема да ти помогнам, пак ќе те казнат, да бев п***р ќе можеше да ги заработиш.
 

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
СДП Дали знаете некој што откупува стар мебел или некои здруженија кои собираат стар мебел и покуќнина за да им го донираат на некои социјално загрозени семејства?
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
СДП Дали знаете некој што откупува стар мебел или некои здруженија кои собираат стар мебел и покуќнина за да им го донираат на некои социјално загрозени семејства?
Ако си во можност сама донирај. Времето е такво што се нема доверба во никој, ќе дадеш на некој ќе ти рече ќе го донира, уствари ќе го шитне за некој денар. И тој на кого му треба пак ќе остане со празни раце. Ехее за време на поплавите полно имаше такви, затоа само лично. Тебе ти треба? Еве ти. А вака некој друг да дава, не верувам, алчноста е поголема.