Сакам да кажам/Сакам да прашам

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Нели денес требаше да има 10цм снег и во Скопје??
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Нели денес требаше да има 10цм снег и во Скопје??
Во некоја алтернативна реалност, можеби димензија C47-A8592D има и пола метар снег во Скопје. Во оваа уште нема.
 
Последна промена од модератор:
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Ај тегла, океј. Сепак, наликува на чаша. Али ова?!

juice bar.jpg

Ватафак им е на луѓево? И да не е вистинска модифицирана сјалица, пак е глупост невидена. Е***е, хипстерите, е***е.
 
Последна промена од модератор:

Selene

Модератор
6 јуни 2012
720
1,865
1,103
Некогаш се чудам и ме изненадува колку мизерни можат луѓево да бидат.
Денес разбрав за несреќна случка на еден мој пријател. Не сме многу блиски, не сум засегната од ситуацијата, меѓутоа тоа што му се случи е доста грдо. Можеби делумно е негова грешка, меѓутоа ме "воодушевија" коментарите од некои луѓе што ги знам.
Почнувајќи од ако, убаво му се случи, така, нека се научи, па се до посакување на уште полошо да го снајде.
Зошто, зошто бре луѓе ја чувствувате таа потреба да се ситите на нечија мака? Зошто му посакувате на човек кој го знаете да му се случи лошо? Па и да не го знаете. Вие ќе просперирате? Некако ќе тргнете напред во животот од неговата ситуација? Зошто мора секогаш да посакувате да цркне козата од комшијата? Ниту ви смета тој човек, ниту вам лично ви наштетил.
Не можам да се изначудам како им работи мозокот на овие луѓе, во кој дел ја наоѓаат сатисфакцијата од туѓа мака? Не дека јас сум Богородица, сочувствувам премногу, солзи ронам и дека зрачам од емпатија, ама лошо никогаш нема никому да му посакам, а уште помалку да се ситам на туѓа несреќа.
Мизерија од народ сме, затоа никој не не сака. Можеме да се лутиме или не, ама тоа е вистината.
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Сакам да кажам дека имав сон. Сон и тоа поврзан со форумов, членот @Electra ми побарал фб на некој чуден и неповрзан македонски јазик.

:frantic
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra

phoenix.hunter

Нов член
21 јануари 2016
4
2
3
33
Ај тегла, океј. Сепак, наликува на чаша. Али ова?!

Отвори ја прикачената датотека 26375

Ватафак им е на луѓево? И да не е вистинска модифицирана сјалица, пак е глупост невидена. Е***е, хипстерите, е***е.
Ова е невидена глупост, ке им текне и во ВЦ шоља супа да послужуваат на крај..
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Ова е невидена глупост, ке им текне и во ВЦ шоља супа да послужуваат на крај..
762e1851fefa443c365b8f85352b5b73.jpg

iggijumbotoiletmug2960_1_600x600.jpg
 
Последна промена од модератор: