Фан Клуб: Милан

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Убав бизнис било во главата на Роџерс. Можеби го сонувал Балотели. :rofl
Замисли кој пресврт ќе биде сега пошто Михајлович е под знак прашалник за да остане во Милан, следна да ја изгубат и оп Роџерс нов тренер на Милан. Тогаш и кинезов ќе заигра, ќе батали и акции и енергетски пијалоци.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
@Хоуп* се спасивме вчера. :)
Второто некако слабо одиграно, после во продолженијата беше подобро ама мислам дека не требаше да се дозволат продолженија со таков никаков противник. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec and Хоуп*

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
@Хоуп* се спасивме вчера. :)
Второто некако слабо одиграно, после во продолженијата беше подобро ама мислам дека не требаше да се дозволат продолженија со таков никаков противник. :)
И јaс не oчекувaв. Не oчекувaв ни декa ќе имa тaкoв сoстaв, некoи игрaчи прв пaт и ги видoв. Не знaм штo му текнa дa игрa сo втoрa пoстaвa кoгa и првaтa игрa кo третa. Арнo му текнa вo прoдлжение дa си гo среди сoстaвoт, пa си беше се кo штo требa... Не е Милaн Бaрселoнa, дa имa 30 дoбри игрaчи пa дa се зaебaвa. Едвaј трoјцa се дoбри и тoa прoсек и тие требa дa си игрaaт дaли игрaле сo Јувентус или игрaле сo Кaрпи. И Абијaти требa дa иде вo пензијa, бaрем гoлмaн имa сoвршен.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
И јaс не oчекувaв. Не oчекувaв ни декa ќе имa тaкoв сoстaв, некoи игрaчи прв пaт и ги видoв. Не знaм штo му текнa дa игрa сo втoрa пoстaвa кoгa и првaтa игрa кo третa. Арнo му текнa вo прoдлжение дa си гo среди сoстaвoт, пa си беше се кo штo требa... Не е Милaн Бaрселoнa, дa имa 30 дoбри игрaчи пa дa се зaебaвa. Едвaј трoјцa се дoбри и тoa прoсек и тие требa дa си игрaaт дaли игрaле сo Јувентус или игрaле сo Кaрпи. И Абијaти требa дa иде вo пензијa, бaрем гoлмaн имa сoвршен.
Премногу глумеше да, замисли да изгубеа, ќе требаше на клоци да го избркаат. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Хоуп*

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Се разочарав, секогаш вака против некои леви тимови играат слабо. На крајот џабе напаѓаа, требаше порано да се напаѓа. Малку фалеше за гол, можеби и среќа се немаше ама добро ај, следниот пат подобро.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Хоуп*

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Се разочарав, секогаш вака против некои леви тимови играат слабо. На крајот џабе напаѓаа, требаше порано да се напаѓа. Малку фалеше за гол, можеби и среќа се немаше ама добро ај, следниот пат подобро.
Четврток во 21:00, куп на Италија, Милан со Сампдорија :) Нема малтретирање со стримови, ќе си гледаме на Спорт Клуб.
Ти текнува последен пат кога играа заедно што се деси? :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Четврток во 21:00, куп на Италија, Милан со Сампдорија :) Нема малтретирање со стримови, ќе си гледаме на Спорт Клуб.
Ти текнува последен пат кога играа заедно што се деси? :zelen
Не баш. Освежи ми ја меморијата. :)