Собиранки.... (договарање - тука)

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Леле луѓе кејфој сум што конечно се догоборивте :D исто ко и ја да сум таму.. убав пимин утре.
И покажете се калавери не ме срамете:p
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Abraxas

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
ајде па скопјани споделете мислење како си поминавте. :)

Во то време може да ме подружите на станица додека го чекам возот за вракање во Прилеп.
 

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,491
1,123
Скопје
Ќе дојдам.
@Saladin потврдувам дека парк е одлично место за форумска собиранка, но да ја испочитуваме желбата на мнозинството ќе одиме како е договорено.
Орхидеја ју ар нот алоун, иако честопати сум била единстввено женско на некои мини собиранки и ми било супер со некои момци од тука кои сега ќе се препознаат, а јас баш фино ги поздравувам :D
 

Beauty&Beast

Староседелец
11 септември 2015
739
808
1,103
Добро, што бидна, ме оставивте мене едно женско диво створење??
You are not alone ;)

Јас пишав уште во понеделникот дека иако сум нов член со неколку дена „стаж“ на форумов, ќе дојдам на собиранката, само чекав да се организира, и да се предложи конкретен датум и локација.
Ќе дојдам јас и на двете собиранки, и на оваа денес од 19:30 ч. во парк кај 8 чешмички, и на таа во петок од 18 ч. исто во парк, кога ќе дојде и @alf :)

Инаку иако на овој форум сум нова, имам огромно искуство со собиранки од друг форум, така да нема да ми е никаков проблем сите да ве запознаам, бидејќи совршено знам како изгледаат собиранките.
А плус тоа, лично го знам и @Saladin од другиот форум, и он ме знае мене, ама на овој форум сум зачленета со друг ник, така да нема да знае која сум, али денес во 19:30 ќе дознае :D
 

Beauty&Beast

Староседелец
11 септември 2015
739
808
1,103
Може да знам каде ке седнеме(поради гардеробата прашувам) или па да дојдам со кола ако одиме некаде подалеку???
Јас со кола ќе дојдам, ќе си ја паркирам тука позади 8 чешмички, кај Сител отприлика ... ако идеш со кола, тоа ти е најзгодно паркингче, зашто ем не се плаќа, ем одма ти е позади 8 чешмички, само од паркингот се качуваш нагоре по скаличките, и ете ти ги одма на 50 метра 8 чешмички.

У случај да доаѓаш со кола, бидејќи не се познаваш со никој лично од форумов, ако сакаш можеме јас и ти да се чекаме кај паркингот кај Сител, па да продолжиме двете накај 8 чешмички, за да не не чекаш сама пред 8 чешмички, бидејќи не познаваш никој лично, а јас ќе се снајдам, ќе го барам @Saladin се познаваме лично ние :)
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Јас со кола ќе дојдам, ќе си ја паркирам тука позади 8 чешмички, кај Сител отприлика ... ако идеш со кола, тоа ти е најзгодно паркингче, зашто ем не се плаќа, ем одма ти е позади 8 чешмички, само од паркингот се качуваш нагоре по скаличките, и ете ти ги одма на 50 метра 8 чешмички.

У случај да доаѓаш со кола, бидејќи не се познаваш со никој лично од форумов, ако сакаш можеме јас и ти да се чекаме кај паркингот кај Сител, па да продолжиме двете накај 8 чешмички, за да не не чекаш сама пред 8 чешмички, бидејќи не познаваш никој лично, а јас ќе се снајдам, ќе го барам @Saladin се познаваме лично ние :)
Дефинирајте место каде ќе седнеме, ако е близу, доаѓам со точак,ако одиме подалеку некаде,Ситимол на пр.ке дојдам со кола..и колку души останавме???
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Нее сити мол,најверојатно боемска ул,или нешто дебар маало мислам дека е нај ок за сите ?!