Сакам да кажам/Сакам да прашам

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Веруј нејќеш... Oсoбенo фрустрирa делoт кoa сфaќaш деa си изгубилa 3 чaсa зa дa ти се чoјaвaт е две три книги кoи не знaеш кaде дa ги стaвиш a имaaт непрoценливo бoгaтствo.
Една книга стави ја во шеширот а друга во старомодниот мантил и обеси се на закачалка;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,850
1,153
Неизбежнo ќе биде дa и' дoдaдaм уште дaскa или две нa пoлицaнa. А тек штo имaм 10тинa книги кoи ќе требa дa ги бaрaм дa ми ги врaтaт. September resolution... :D
Додај уште четири :) Бидејќи идат врнежливи денови, по 4-5 наслови ќе се читаат/купуваат :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Додај уште четири :) Бидејќи идат врнежливи денови, по 4-5 наслови ќе се читаат/купуваат :)
Но затоа па нема попусти освен новогодишниот или нешто евентуално да се истакне на одредени наслови. Освен ако некој омилен писател не извади нешто ново, што не верувам.
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,850
1,153
Но затоа па нема попусти освен новогодишниот или нешто евентуално да се истакне на одредени наслови. Освен ако некој омилен писател не извади нешто ново, што не верувам.
Другар... јас асален попуст на книги не сум видел од далечната 2000та.
Ама кога се мора, мора се.
Последно, насловите што сакам да ги читам, ни во книжарите не можам да ги најдам, ги нема на македонски, што е ужасно, ни на српски...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Другар... јас асален попуст на книги не сум видел од далечната 2000та.
Ама кога се мора, мора се.
Последно, насловите што сакам да ги читам, ни во книжарите не можам да ги најдам, ги нема на македонски, што е ужасно, ни на српски...
Да не вршам рекламација баш ама Или-или ова лето (како и минатото) имаа добар попуст на реално непознати книги. Од една страна е као да ловиш на мутно, но да кажам задоволен сум од овогодинешниве „анонимуси“.
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Но затоа па нема попусти освен новогодишниот или нешто евентуално да се истакне на одредени наслови. Освен ако некој омилен писател не извади нешто ново, што не верувам.
Хахааааааааа...и јас не верував дека ќе смениш аватар, ама ете...колку и да се правиш на игнор, сепак делувала мојата добронамерна шала!:)
Само сега ми се наметна прашање, колку уште светлосни години ќе ни требаат за шалење, па да се соблечеш како другарти The Tramp... со оглед на тоа што си преозбилно и срамежливо човече!??:rofl