Сакам да кажам/Сакам да прашам

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Macka koja prv pat ja srekavas ti skoka vo skut da ja galis dodeka go pies prvoto espreso.Nikad nema da znam dali mi ja oseti nervozata od mene koja ja nasobrav vecerta...ili i trebase malku drustvo kako na sekogo.
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,019
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Не сакам кога ќе ми кажат дека потсеќам на дете. Дека се однесувам детинесто. Се осеќам многу помало од тоа што сум, кога така ќе ми кажат. Но, вчера сфатив дека можеби и е вистина и некако за прв пат, океј ми е што е така. Не сум спремна да бидам нечија сопруга, нечија снаа и најмалку од се, нечија мајка. Не сум спремна да градам семејство и дом. Убаво ми е вака како што ми е моментално. И да, детинеста сум бидејќи не сакам и не сум спремна да го прифатам класичниот шаблон на секојдневие на еден нормален возрасен човек. Стани, појадувај, иди на работа, работи, врати се дома, ручај, одспиј, биди со партнерот/пријателите, легни да спиеш и утре, повторно од почеток. Не можам ни да прифатам да не правам ништо во слободното време. На мојот мозок потребни му се многу работи... постојано музика и тоа хардкор. Филмови, серии, муабет бе за серии бе. Да, сеуште гледам серии. Кантер. Книги. Цртање. Да, сеуште сакам да си цртам. Да си возикам со точак. Да дремам на клупа во парк. Да имам некаков проблем и да не знам што да правам. Јас, самата за себе, да не знам што да направам. Да, се случува. Јебига, можеби сум сеуште детинеста и не знам за многу работи за самата себе да се згрижам, не па ли за некого друг. Но, барем го прифаќам тоа што сум и не си форсирам нешто што барем моментално не можам, само за да не изгледам детинесто во очите на моите врсњаци. Да, ништо немам figured it out, а и некако не сакам.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Интересен ми е моментов кога на соц. мрежи некој ќе пише као бил fb friend толку и толку години.
Пример иам кај мене. Со една многу блиска и многу драга личност неколкупати се имаме тргнато и враќано на фб ради мал милион ситни размирици, додека со некој се имам од основањето на профилот, а саглам муабет неам напраено веќе со години со истиот. Не дека не праам чистки, едноставно ме мрзи да се замарам со глупости. Мерилото не е колку долго време си, туку со колкав интензитет се дружиш со луѓето. Посебно за во живо праам муабет.
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,120
1,683
Кај се поднесува барање за бришење на профил од форумов?
Бидејќи на други xenforo форуми го има тоа.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Слушам бомби, оставки, па и јас да си поднесам. Барем ако нема бришење (my ass немало бришење) барем некој бан од 10 години да добијам :)
А зошто да не направиш вака, штом веќе си наумил да го напушташ форумот: блокираш секакви приватни поставки, мењаш пасворд (пример шкрабаш рандом по тастатура во ноутпед или сл. за да не го запомниш), се одлогираш и не се логираш. Исто како да те избришале. Ако те избришат, ќе ти стојат постовите пак само нема да има линк до профилот, а вака ќе има линк ама залудно ќе го има кога нема да има пристап.
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,120
1,683
А зошто да не направиш вака, штом веќе си наумил да го напушташ форумот: блокираш секакви приватни поставки, мењаш пасворд (пример шкрабаш рандом по тастатура во ноутпед или сл. за да не го запомниш), се одлогираш и не се логираш. Исто како да те избришале. Ако те избришат, ќе ти стојат постовите пак само нема да има линк до профилот, а вака ќе има линк ама залудно ќе го има кога нема да има пристап.
оти ако се премислам пак можам преку мејлови, вака бришење, ни пишман аџии ни ништо :)
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
оти ако се премислам пак можам преку мејлови, вака бришење, ни пишман аџии ни ништо :)
Па ако се премислиш ќе си направиш и нов профил кога би барал и по меилови. Пиши му на ипоповски, веројатно може да ти направи услуга.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Y1K991 and lady_blue

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,420
1,153
оти ако се премислам пак можам преку мејлови, вака бришење, ни пишман аџии ни ништо :)
Кога стварно ќе ти здосади форумот ќе го заборавиш и ништо нема да те влече да го отвориш.
Инаку бришан небришан, ако те влече, ќе се вратиш.