Сакам да кажам/Сакам да прашам

alba

Староседелец
15 март 2012
1,424
2,015
1,123
  1. Плановите се сменети, во сабота на 28.02 се мажам.
  2. Еден месец ќе патувам низ Европа
Викни не сите од тука на свадба ем собиранка ке напрајме ем поклон ке ти донесеме :zelen
Со среќа нека ви е :zelen
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,019
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Идете на кафе и сите се жалат немаат пари за ова, немаат пари за она и ти си помислуваш "Уфф добро е, не сум само јас толку мизерна". После неколку дена гледаш ставил/а check in во некоја друга држава како пијат кафе и шопингуваат. Доооооооооообро...
electricf.gif
 

Fashion.Lover

Староседелец
19 февруари 2015
297
83
628
New York,New York
Викни не сите од тука на свадба ем собиранка ке напрајме ем поклон ке ти донесеме :zelen
Со среќа нека ви е :zelen

Фала ти многу.А за да не пишувам мислења, сега морам да ве поздравам,одам во ателјето на мојата пријателка,па после со неа на кафе.
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: bonboonka

Fashion.Lover

Староседелец
19 февруари 2015
297
83
628
New York,New York
Денеска си ја зедов венчаницата од кај мојата пријателка,а таа ми поклони уште многу едноставни и мултинаменски и гламурозни венчаници и додатоци за свадбата.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: bonboonka

Fashion.Lover

Староседелец
19 февруари 2015
297
83
628
New York,New York
Се надевам дека нема да земам за жена некоја која толку ќе биде опседната за свадбата и за венчаниците. Данска принцезо, не лути се :)

Не се лутам не сум опседната,не сум сакала некоја голема свадба,ама по желба на мојот сакан и на пријателките морав.Само сум возбудена.И на пријателката само една и нарачав а за да ја задржам и ги прифатив и останатите.
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,120
1,683
Не се лутам не сум опседната,не сум сакала некоја голема свадба,ама по желба на мојот сакан и на пријателките морав.Само сум возбудена.И на пријателката само една и нарачав а за да ја задржам и ги прифатив и останатите.
Тоа е твој ден, не на твоите пријателки.
 

Fashion.Lover

Староседелец
19 февруари 2015
297
83
628
New York,New York
Ги проверив тестовите,а сега ќе кажам дека во темата "Татко ми има швалерка" кажав нешто што немав прилика да го кажам.И зошто само добрите луѓе да страдаат?ЗОШТОООО???
 
Последна промена: