Сакам да кажам/Сакам да прашам

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Не знам шо е финатата шо сите т.е. поголем дел имам слушнато се зафркаваат со дедото на сител, на временска прогноза. Баш е културен и фин, барем за мене.
Дедо да не ти е?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Не знам шо е финатата шо сите т.е. поголем дел имам слушнато се зафркаваат со дедото на сител, на временска прогноза. Баш е културен и фин, барем за мене.
Никој не рече дека не е културен или фин, ами дека е стар. Сигурен сум дека зема пензија или некоја пара настрана, зошто тие пари да не одат во џебот на некоја млада девојка со стас и глас? На некоја на која навистина и требаат тие пари? Па и илјада денари би и завршиле работа на една студентка, рецимо. Зошто да не видиме на ТВ една згодна, убава девојка и со мерак да седниш и да гледаш временска прогноза? Ох, заборавив, сител прават се што е во нивна моќ за да немаат гледаност. Турски серии, турски серии, турски серии, вести, пак турски серии, па пак вести, па пак некој дедо ваму-таму ...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Доискажи се,со која песна да го поздрави?:kafe
Не мора песна. Доволно е само да му каже дека има поздрав, и да му каже да не се глупира туку да си седи дома.
Тоа што го гледаме е лудо, не им чинат помладите и го ставиле вампирон, уште еден од милионите докази дека глупоста нема граници.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Не мора песна. Доволно е само да му каже дека има поздрав, и да му каже да не се глупира туку да си седи дома.
Тоа што го гледаме е лудо, не им чинат помладите и го ставиле вампирон, уште еден од милионите докази дека глупоста нема граници.
И таткоти ли го викаш Вампир? Абе доста сереш на форумов,почна да ми се повраќа од тебе(puke)(puke)
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Имаше една фора во основно кога бевме во Србија им ја правевме на србите. Фора што да ти кажам, ама деца што разбираат. Демек идеш кај некој и му викаш еј на оној мајка му е познат музичар кај нас, прашај го да видиш на што свири. И иде сега кај другиов (кој патем ти е другар, па сте се договориле да зезнете некој за да се кикотите ко ненормални, а не знам сега да објаснам што било толку смешно) и му вика еј мајка ти на што свири? И сега овој глума ко за оскар и вика мајка ми е почината.

Глупости, муабетот ми беше дека јас отидов кај еден србин и му викам абе на другар ми мајка му најпозната е кај нас во Македонија, само не ми текнува на што свиреше. И иде тој да прашува, а јас онаква окезена леле сега кога ќе се врати заебан има цел ден да се смеам. И иде србинов од кај другарот и ми закачи таков шамар што никогаш ни пред тоа, ни после тоа го немав видено ни на филм, до толку беше оригинален, онака однопачки што се вика, а богами и многу болеше.
Од тогаш ич не ми се смешни ваквите работи :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena and diva orhideja