Сакам да кажам/Сакам да прашам

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
Да ојш Берово и да не ја посетиш Аурора а притоа на бегање за Скопје три пати да смениш автобус е тоа е малер и тоа ми се случи денес мене.:|
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ZmajChe

ZmajChe

Истакнат Член
21 март 2012
937
2,068
93
СДК се вратив од Тетово, а следен пат и пари да ми даваат НЕ одам.. бегај бее ! Што даље од Тетоов то боље .. упм!
Не сакат да те примат на инфузија оти не си Албанец, мора да се плати! Кај го има тоа?
СДК многу убаво е чувството да си пак дома.. freedom ! :D
 

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,009
3,215
1,143
Сдк...
Надвор сонце,милина...
Мене ми се спие...
Ама чекам да ми се симне еден филм...
Па ке правам генералка низ куката...
Ке кажам само Лелелеле :D
Ме чека долг ден.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ZmajChe

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,120
1,683
СДК се вратив од Тетово, а следен пат и пари да ми даваат НЕ одам.. бегај бее ! Што даље од Тетоов то боље .. упм!
Не сакат да те примат на инфузија оти не си Албанец, мора да се плати! Кај го има тоа?
СДК многу убаво е чувството да си пак дома.. freedom ! :D
Ој Тетова Републик
Иљирида Фантастик
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,019
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Што убаво е времево, си седам на тераса и демек учам зошто утре полагам 2 испита. Сонце сјае, тревата и дрвјата блештат од разцветаност, дечиња разиграни, кучиња разтрчани, птички разпеани, ветренце разветреано, wind-chimes тропка од нечија тераса... абе мераци. Ај ваљда ќе научам за утре, 9 лекции сите по еден час читање, таман до крајот на денот би требало да завршам. А како ќе станам утре толку рано, не знам...
 

monika88

Истакнат Член
1 април 2013
453
645
193
36
Неготино
Сдк поубав викенд во живот не сум имала,па 24 часа да седеш во двор и не е баш нормално,ама за мене така помина овој викенд
дома сум кај моите на село,и времето ептен се погоди(sun)
сокче свежо исцедено од соковник си пијам,кафенце ме служат:kafe
ехеееехееееееее и другпат пак на 2-3 месеци ќе си дојдам
тишина се е околу мене,дворот мириса на свежо косена трева,цвеќиња расцветани - е тоа е дома(flower)
имам огрооомен двор,само гости пречекувам-жал ми е ама за некој час повторно ќе бидам во хаосот на сообраќајот наречен Скопје:nah
тука ни кола не слушнав три дена хаххахахахахах:svirka:cool:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: pilot and Gemini