Сакам да кажам/Сакам да прашам

Trouble

Староседелец
6 март 2012
1,516
2,611
1,123
И друг пат сум сакала да ти кажам... јас и ти речиси идентично искуство имаме со Америка. Исто и јас бев пред 2 години, исто бев на мало место со плажа и океан, исто дадов околу 1700$ и носев 300$ со мене, исто ги потрошив сите (во Скопје влегов со 105$), исто тргнав од Софија, исто го доживеав патот до таму (храната, филмовите), исто во НЈ на крај бев (а се мислев и Вашингтон и Нијагара Фолс), исто имаше ураган... и ред други работи, постојано те читам. Кажи кај беше, ако не е тајна? (wasntme)
Срцка мориии (hug) Во Ocean City, Maryland бев ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: DarkPassenger

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Сакам да кажам храброст е да побараш да ти сварат кафе додека иде некоја од индискошпанскиве серии...го имаат оној поглед кога ги прашувам што го имаше партнерот на Џим Кери во глупав и поглупав кога дозна дека овој има два пара ракавици додека беа у планина
1289503-man-with-a-crazy-look.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: warr, Gemini and Viktor k

Redhead

Bookworm
23 февруари 2012
1,060
2,039
1,133
Neverland
СДК конечно си најдов маалска фризерка што знае да шиша ко што треба.
Другине се заспани негде во 80-те (Born in the U.S.A), сеуште во филмот со џигериците.(facepalm)
 

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Wow!
Моментот кога оние натписи од мотивациони цитати и слики, ти се случува во реалниот живот и ти си мотивација и инспирација за други.
Врв. (happy)
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,531
14,441
1,683
Таму каде што треба
Кога ќе се договарате со некој да се видите (во Скопје),договорете се да се чекате пред споменик.
Е сеа кој споменик?! Ако ви било судено ќе се сретнете :svirka
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Кога ќе се договарате со некој да се видите (во Скопје),договорете се да се чекате пред споменик.
Е сеа кој споменик?! Ако ви било судено ќе се сретнете :svirka
:rofl Кај нас колку збрки се имаат направено овде со два споменици (дури не беше тој од Св. Наум), таму кај вас не можам ни да замислам како ќе е.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,531
14,441
1,683
Таму каде што треба
:rofl Кај нас колку збрки се имаат направено овде со два споменици (дури не беше тој од Св. Наум), таму кај вас не можам ни да замислам како ќе е.
поише споменици него ли живи луѓе (facepalm)
ко само Скопје да е град на Македонија (facepalm)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati