Сакам да кажам/Сакам да прашам

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,120
1,683
Сонував дека се шетам во мојот двор, сум погледнал во темното небо, и ме удрил гром. Се разбудив, и главата ми пукаше од болка.
и песнава си ја сакам :)

 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Passed down to you...

Индулгенции.. Индулгенции за родендени каде не сум бил, индулгенции за места каде нема да бидам/не ми се по ќеф. Индулгенции за одржување на баланс. Fuck баланс, коа ми се седи со друштво и дискутира за некои подлабоки теми, е*и баланс онаму каде друштвото ти се заснова само од импут и аутпут, е*и го балансот и од БИмилк што корне на извештаченост и канцерогеност.
Е такво нешто не сакам. Каде е ебаната спонтаност после сево ова? Каде се смешките, шегите кога некој од нас ќе направеше мала неправилна дигресија во мислата. И сите ние ќе се насмеевме од срце. Заедно. Каде умре сериозноста кога е најпотребна во најголемите маки што било кој од нас ги имаше?
Сега се` е аморфна маса. Чиста безживотна аморфна маса. Еден е и шегаџија и филозоф. Исто како и другиот. И третиот. Сите знаат а не сакаат да дознаат. Молчат и не се трудат да променат нешто најпрво кај себе. Сакаат линеарна прогресија. Се плашат од мал крах. Ебати ко да се искочени од Лудовиковиот метод, опрани мозоци, спремни само да чинат добрина. Им се слошува од насилството или поточно напливот на емоции дали било позитивни или негативни. Молчат и си буткаат. Демек имаат нешто прогресивно во себе.
Колку само се во заблуда.

So says Saladin
 

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
СДК
Баш затоа што имам уплав од анатомија и да чепкам мртовци не се запишав на медиција. И оп ете денеска бевме во просторијата со лешеви. Јас искрено не очекував дека ќе бидат толку црни и дека немат да се гледат добро ниту еден орган. Добро помина и тоа не ми беше грозно ниту страв само одвартно мирисаше и тоа е тоа. Уште едно ново искуство.(y)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Gemini and monika88

monika88

Истакнат Член
1 април 2013
453
645
193
36
Неготино
СДК
Баш затоа што имам уплав од анатомија и да чепкам мртовци не се запишав на медиција. И оп ете денеска бевме во просторијата со лешеви. Јас искрено не очекував дека ќе бидат толку црни и дека немат да се гледат добро ниту еден орган. Добро помина и тоа не ми беше грозно ниту страв само одвартно мирисаше и тоа е тоа. Уште едно ново искуство.(y)

хахахха ме потсети на моето прво искуство со црните чичковци и слатко ме насмеа:)
јас кога одев накај просторијата ми кажаа дека има лешови но не претпоставив дека се црни
и така слободно си ја отварам вратата,добро се сеќавам како вчера да беше
кога свикааааав,ја треснав вратата и трчајќи го напуштив ходникот хаххаха:trca
потоа ми објаснаа дека формалинот со кој ги одржуваат (а и сама виде дека не се во никаква состојба) го дава тој нивни изглед и мирис кој копа:rolleyes:(puke)
првиот пат сите имавме слично искуство на вежбите по анатомија

сдк ти честитам за твоето ново искуство(y)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ана-Каренина

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
хахахха ме потсети на моето прво искуство со црните чичковци и слатко ме насмеа:)
јас кога одев накај просторијата ми кажаа дека има лешови но не претпоставив дека се црни
и така слободно си ја отварам вратата,добро се сеќавам како вчера да беше
кога свикааааав,ја треснав вратата и трчајќи го напуштив ходникот хаххаха:trca
потоа ми објаснаа дека формалинот со кој ги одржуваат (а и сама виде дека не се во никаква состојба) го дава тој нивни изглед и мирис кој копа:rolleyes:(puke)
првиот пат сите имавме слично искуство на вежбите по анатомија

сдк ти честитам за твоето ново искуство(y)

Јас очекував дека нема да се црни и дека убаво ќе им се гледа фацата. Колку будала сум била, па после филмој прев дека ќе ги сонвам а то врска си немат.:rofl
Освен заби друго ништо салам не се гледаше.
Ти опша медицина учиш/ заврши??(wasntme)
 

ZmajChe

Истакнат Член
21 март 2012
937
2,068
93
СДК ја положив проектната и со право си се напив да се опуштам .. еден товар помалку .. леле леле сеа се чека ТЕТОВО, па промоцијата на книгата .. па МАТУРАТА .. луднициииииииииииии ! И уште пиење пиење и пиење .. такви денови идат ... пиво, водка, коњак, узо ... :D
 

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,009
3,215
1,143
Дедо ми е жива легенда :rofl
А кога гледа Манчестер Ј. сите се на штрек...
Мојата мачка...ги пренела малите маченца во сосема 3то маало...
И уште па доага за јадење пак кај нас?
Марш.Изаџи напоље..Нема маченца нема јадење:igra
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ZmajChe