Сакам да кажам/Сакам да прашам

ZmajChe

Истакнат Член
21 март 2012
937
2,068
93
СДК овие 2 дена ме нема и ќе ме нема ... учам за проектната .. позз :)
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Ја како шанкер сс стаж примети дека млеко не е исто како порано
Од како искочисфа тија шпекулацие около млеко и што има у њега, млеко не е исто
Ск е помрсно некако, по сочно , за разлику од порано кд беше како вода,ептен ретко
И тој сфе док не почнасфа инспекцие и контроле около исправност на млеко и његова маснотија, порано л'жесфа сфи дека има
3,2 посто млечни масти, а ск ваљда има праилно

Леј какфи макијата прау, ваљда дека чат пад дувам трау : ) hh
 

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Ја како шанкер сс стаж примети дека млеко не е исто како порано
Од како искочисфа тија шпекулацие около млеко и што има у њега, млеко не е исто
Ск е помрсно некако, по сочно , за разлику од порано кд беше како вода,ептен ретко
И тој сфе док не почнасфа инспекцие и контроле около исправност на млеко и његова маснотија, порано л'жесфа сфи дека има
3,2 посто млечи масти, а ск ваљда има праилно

Леј какфи макијата прау, ваљда дека чат пад дувам трау : ) hh
макијата и црташ змејови на њима, или бар такој ти се гледаф :rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Trouble, JaMi and parvati

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,120
1,683
Абе јас мислев заебанција е тоа со рингишпилот, тие стварно го лупнале на плоштад. :rofl
Друго следно шо е? (facepalm)
сликање со #ж и #жбрк на плоштад, додека #талат продава шеќерна вуница и петарди за малите, а за големите ручни бомби и каљаш :) Ај Лав Маседониа
 

Aaliyah

Староседелец
13 февруари 2012
888
1,091
1,093
Скопје
Да не знае некој од кај би можела и дали воопшто може да се симнат од негде вежбите Insanity ? :)
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Абе јас мислев заебанција е тоа со рингишпилот, тие стварно го лупнале на плоштад. :rofl
Друго следно шо е? (facepalm)
Следно е едно јавно вц (facepalm) На туристиве кога ќе дојдат ќе им се присере од споменициве, па мора негде да се олеснат. :rofl
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,019
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
И ден денес си носам се што си купив и не ми е жал за парите и пак би идела, а сликите се само спомен и потсетување како сум си поминала на одредени места ;)

И друг пат сум сакала да ти кажам... јас и ти речиси идентично искуство имаме со Америка. Исто и јас бев пред 2 години, исто бев на мало место со плажа и океан, исто дадов околу 1700$ и носев 300$ со мене, исто ги потрошив сите (во Скопје влегов со 105$), исто тргнав од Софија, исто го доживеав патот до таму (храната, филмовите), исто во НЈ на крај бев (а се мислев и Вашингтон и Нијагара Фолс), исто имаше ураган... и ред други работи, постојано те читам. Кажи кај беше, ако не е тајна? (wasntme)