Сакам да кажам/Сакам да прашам

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
Лелееее да да ова...Фалаа тииии мноогуу преемногуу..ми ја спаси вечерта очите ќе ми паднат колку ми се спие ама морав да ја најдам оваа информација...
Уште еднаш фала ти премногуу :*
Повели и друг пат :)
Добра ноќ(wave)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
СДКД е прекрасен ден за јогирање низ шумата и спортски активности.
Да ја отворам сезоната, време беше
доста се гушев во фитнес студио на траката за трчање цела зима.

Ама сум приметила,
на траката полесно се трча него во природа.Хммм..

Како и да е,одам да го активирам ендорфинот,
допаминот, адреналинот итн.
 

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
1,001
602
423
Ohrid
Мислење со политичка содржина
НА МИНИСТЕРОТ ЈАНАКИЕСКИ МУ СЕ РОДИ УШТЕ ЕДЕН СИН
Ќе одам на трето за ќерка
C24305883428C746AE96AD5C9D039AD2.jpg
На министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески му се роди уште еден син. Неговата сопруга Сања се породи токму на годишнината од нивниот брак.
"Уште кога дознавме дека ќе имаме уште едно дете, Сања на шега рече дека ќе нe израдува токму за годишнината од бракот, и навистина така излезе. На 11 април пред три години се венчаваме со Сања, а сега веќе имаме два сина", рече Јанакиески.
Бебето е тешко 3.950 грама, долго е 51 сантиметар, а се роди во клиничката болница "Систина".
За името на вториот син, Јанакиески вели дека со Сања воопшто не се двоумеле. Им помогнало тоа што првиот син, кој во јануари наполни две години, се вика Михаил
"Името му е Ангел, од Архангел Михаил. Михаил е првиот син, а за овој беше јасно дека ќе се вика Ангел", рече министерот.
Во неговото семејство со генерации наназад има традиција најстариот син да носи име што ќе почнува на буквата М. Па така првиот син го крстиле Михаил, бидејќи Архангел Михаил им е куќна слава, а и за вториот син инспирација им бил истиот светец.
Желба на министерот беше да му се роди ќерка, но откако и по вторпат доби син, тој е решен да оди на трето дете.
"Ќе одиме и на трето дете за да имаме ќерка. Сакаме повеќе деца, ако даде Господ", вели Јанакиески. (М.И.П.)

и јас да сум министер 10 деца ќе правам :pusi
 

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
Аман бе Legioner и после толку опомени не се научи дека има посебна тема за трачеви и новости?:banghead
И после 1 година откако си на форумов,не ти стана јасно дека не е дозволено да се спомнува политика?
 

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
1,001
602
423
Ohrid
Аман бе Legioner и после толку опомени не се научи дека има посебна тема за трачеви и новости?:banghead
И после 1 година откако си на форумов,не ти стана јасно дека не е дозволено да се спомнува политика?

AKO ne si znaela kontekstot bese parodi na tekstot vo vest politika sem ti sto spomna nema :pusi ili ti se pricinilo ili se uste si pod impresii od sabotnata zurka :)
znaci prijatelke parodija !!! sakam da se ismevam ponekogas so navie politicari i od levica i od desnica mislam hej demokratija ili moderodiktatura ima na forumov ??
Vi begaat lugje od forumov daj sveste te se za vase dobro
teatar bez publika ne funkcionira :) sami ce si rakopleskate kako sto odi rabotava
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
СДП дали постои некој сајт за оценување на песни и книги, како што е ИМДБ за филмови? :zelen
 

monika88

Истакнат Член
1 април 2013
453
645
193
36
Неготино
Сдк преубав ден,нема да седам дома,одма фаќам патот и не се враќам до вечееееееер
-кеј,градски парк или парк во населба-било каде само да не сум дома(flower)
уживам.....:svirka
 

Kalino.Mome

Полноправен Член
29 декември 2012
53
78
18
Аман бе Legioner и после толку опомени не се научи дека има посебна тема за трачеви и новости?:banghead
И после 1 година откако си на форумов,не ти стана јасно дека не е дозволено да се спомнува политика?

И сега згрешил што го пишал мислењето или згешил што не го пишал во трачеви и новости?