Сакам да кажам/Сакам да прашам

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
: D Луд си брат , ЖмаРа се вика скара hhh тоес кафана, требаја другар ми што работи там да си даа пиво у мое име
Јебига не си ме нашја куде сам : P Друк пут обавезно ке си даам и пиво и мезе ус пиво
Ми куманофци смо либерте до јајца ; )
поздраф нездраф !
 

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
: D Луд си брат , ЖмаРа се вика скара hhh тоес кафана, требаја другар ми што работи там да си даа пиво у мое име
Јебига не си ме нашја куде сам : P Друк пут обавезно ке си даам и пиво и мезе ус пиво
Ми куманофци смо либерте до јајца ; )
поздраф нездраф !
Ма фативме да идеме преку средорек и јас се чудам од каде толку африканци у Куманово,после се досетивме:)
Има добра скара следен пат идеме организирано таму кај Жмара (пушта тамбураши)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

ZmajChe

Истакнат Член
21 март 2012
937
2,068
93
СДК вчера си поминав прејако.. можеби малце повеќе се испи и излегоа некои работи од конрола, ама ги вративме во нормала.. Со старото друштво повторно прејак помин на Епидемија .. ама Тото беше моментот .. ауууу другарче фала што ни ја направи на сите прекрасна вечерта, мене посебно.. толку гушки и бацки не сум добила одамна, а Френки .. душичка, прв пат во животот толку искрен, од денес сосем ново размислување имам за тебе, ју ар нот ен идиот :*
Муабетот ми беше : Ако излезиш со позитивна мисла од дома дека се` ќе биде ТОП, така и ќе биде ;)
Сакам да се повтори оваа вечер (после мојата промоција ќе биде истиот состав, малку поопширен и биче лудилаааа!) :) !
 

Bleach

Истакнат Член
23 декември 2012
146
257
173
Heart-Shaped Coffin
rock-n-roll-is-freedom.tumblr.com
tumblr_mkkupyYyu31s4lcr6o1_400.gif
(facepalm)
 

Selene

Модератор
6 јуни 2012
720
1,865
1,103
Типови на луѓе од кои цревата ми свират симфонии и не можат а да не се испревртат:

1) Типови(Типки) што се тагнуваат секој ден по 3 пати. Океј, комплет објави си и кога одиш да нуждаш на велико па да биде туто комплето цела слика.
2) ДакФејс точаци (посебно ако е машко со напрчени муциња кога ќе го видам, ми доаѓа да вриснам од дијафрагма). Макар што и женските ги сметам за поддеднакво глупави.
3) Луѓе што сликаат што јадат, што пијаат, демек гајле ни е.
4) Парови што нон стоп си објавуваат песни од типот веносечачки. Океј е еднаш, двапати, трипати, ама секој ден без исав...
5) Луѓе кои уште се верници дека ќе им ја прифатам поканата што ми ја испратиле на фармата за да можат повеќе домати да посадат.
6) Луѓе што мислат дека се главни Јебачи у маало, ако си го сликаат привезокот од клуч со БМВ, цигари Малборо и вискито што го порачале.

...
 

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Сакам да прашам саемов за книга од колку до колку саат е да не знае некој?
 

Gemini

Староседелец
24 мај 2012
2,478
5,077
1,153
Wind Of Change
Еее што убаво ми е сега :D Проектната задача си ја положив ..талкањето од бутик на бутик цел ден се испалти..еее сега да се посветам на дочекот на матурата а исто и на полагањата :sreken