Сакам да кажам/Сакам да прашам

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Knife is back:zelen
stay here.
Позитивен си скроз.
Срцко најубаво тоааа (hug) Знаеш дека немам за ништо замерка, освен за глупи луѓе :cool: Мило ми е што ќе останеееш!
Колку е добро чувството кога знаеш дека некаде припаѓаш и твоето присуство е посакувано. Фала на сите. :*
 

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,390
1,133
Yellow submarine
Ехеее, готово. Сериски убијци ќе постанат. Затвор за нив. Безрбетници низаедни, никаквеци, имбецили. Ма кој затвор уствари, првин да ги кастрираат ако се мажи, а ако се жени со струја да ги печат, после кожата да им ја одерат и опинци да направат и да ги тераат да ги носат опинците од својата кожа, ако остане кожа и сапун да сварат и да ги тераат нозе да се мијат со сапунот и на крај на бесилка да ги стават јавно сите да гледаат.

Сфашта.
Не биди бе таков саркастичен, тоВа значи дека си несреќен. Срам те било :D
Јас и го лајкнав бај д веј, настрана од крвавата изјава за тихи убици, у главно се сложувам дека луѓето што се способни да убијат животно без око да им трепне, значи животинка од која немаат никаква мака, заслужуваат некоја тешка, неистрплива дијареа у најмала рака. :|

Иначе сарказам како смисла за хумор е одлика на интелигентните, сите кои мислат поинаку и не го разбираат тоа се бедни.
Цинизам и сарказам не е исто.
Крај приче.

И сакам да кажам дека во оваа убавина од ден што ме гушкаше денеска, се исполнив со позитивна кулуминација на среќа, воздишки...
Ми се јадат мафини, сакам да се фарбам и да ја издушкам пролетта со нов имиџ, утре е предизборниот молк и на западу ништа ново.
Адиос бичачос :kafe
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Gemini and Реми

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,763
2,410
1,133
www.crnobelo.com
Јас па често ги читам твоите мислења и често ми се допаѓа размислувањето што го имаш. Т.Е. попрецизно начинот на кој што го искажуваш размислувањето иако има мислења со кои не се согласувам.
Ова е едно од нив.
Знаеш, јас секогаш мислам дека личноста било дали е на форум или ин риал лајф треба да си го каже своето мислење. Ако е мрчаторско, нека е, ама да е нејзино/негово мислење.
А тоа несомнено ќе придонесе за квалитетот на форумот. Затоа што ако администрацијата ги прифаќа барем 5 проценти од сугестиите на „мрчаторите“ форумов ќе функционира многу подобро.
И секако дека ќе функционира подобро ако сите се залагаме да правиме дискусија а не разговор во оваа тема и во темата чат муабети - оти факт е дека на форумов само тие две теми маестрално функционираат.
А, дека некој 10 форумџии не можат да ги разработат сите други теми - и тоа е факт.
И несомнено се сложувам со True_Blood slb_bobo дека овие две последни правила на формов се толку банални... од што се банални дури и смешни се.
Посебно последното, затоа што како прво не постои опција за деактивација на профил.
Проблемот е што освен мрчење не сме виделе конкретен предлог, па да има нешто да се прифати.
Во тие ретки ситуации кога имало, биле прифаќани.

Едит: Јас прв ќе бидам тој што веднаш ќе ги прифати сите конкретни предлози со кои било кој мисли дека ќе се подобри дискусијата и форумот.
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,850
1,153
Проблемот е што освен мрчење не сме виделе конкретен предлог, па да има нешто да се прифати.
Во тие ретки ситуации кога имало, биле прифаќани.

Едит: Јас прв ќе бидам тој што веднаш ќе ги прифати сите конкретни предлози со кои било кој мисли дека ќе се подобри дискусијата и форумот.
Прво би било добро да се отстрани последното правило кое го имаш поставено.
Знаеш зошто? Затоа што е многу навредливо, и многу грдо. Дури да те чуди дека е поставено од луѓе кои треба да зрачат со својата интелигенција.
Тоа ти е исто(малку само во прилог ќе смешам политика) како да излезе Грујо и на своите гласачи да им рече „Јас толку ви давам, ако не ви се свиѓа, Македонија има четири граници“.
Ако се избриши тоа правило ќе има помалку мрчење (од моја страна) а верувам и од сите други и јас повеќе ќе си се насочам на пишување во ете новата прекрасна тема што е отворена за Писатели на тапет.

И втора работа, нека се отстрани пристрасноста на некои модератори. Значи конкретно. Мелпомена е банирана а се расправаше со мене, јас не сум. И јас бев навредлив во постовите и не добив казнен поен.
 

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,763
2,410
1,133
www.crnobelo.com
Прво би било добро да се отстрани последното правило кое го имаш поставено.
Знаеш зошто? Затоа што е многу навредливо, и многу грдо. Дури да те чуди дека е поставено од луѓе кои треба да зрачат со својата интелигенција.
Тоа ти е исто(малку само во прилог ќе смешам политика) како да излезе Грујо и на своите гласачи да им рече „Јас толку ви давам, ако не ви се свиѓа, Македонија има четири граници“.
Ако се избриши тоа правило ќе има помалку мрчење (од моја страна) а верувам и од сите други и јас повеќе ќе си се насочам на пишување во ете новата прекрасна тема што е отворена за Писатели на тапет.

И втора работа, нека се отстрани пристрасноста на некои модератори. Значи конкретно. Мелпомена е банирана а се расправаше со мене, јас не сум. И јас бев навредлив во постовите и не добив казнен поен.
Правилото нема да се избрише, ама внимателно ќе се следи некој да не го злоупотреби.
За било каква злоупотреба на тоа правило може слободно да ми пишете ПП.

Во однос на споменатиот баниран член, избришани се опомените кои беа доделени како навреда во вашата дискусија.
За жал, и покрај тоа членот ќе остане со забрана за пишување уште некој период поради други опомени.
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,850
1,153
Правилото нема да се избрише, ама внимателно ќе се следи некој да не го злоупотреби.
За било каква злоупотреба на тоа правило може слободно да ми пишете ПП.

Во однос на споменатиот баниран член, избришани се опомените кои беа доделени како навреда во вашата дискусија.
За жал, и покрај тоа членот ќе остане со забрана за пишување уште некој период поради други опомени.
Не знаев дека се избришани поените од melpomena, тогаш се извинувам што ја посочив, значи тоа ми е неиздржан предлог :)
А ова што го болдирав, е затоа што малку е контрадикторно правилото, со условите.
Знаеш кога веќе некого бркаш дај му дозвола да си замине со деактивација на профил.
Јасно ми е дека можеби сакаш да го спречиш создавањето уште еден профил после деактивацијата и мрчење уште поголемо од претходното... ама кога веќе сме бркани, ако ни се заминува да си заминеме „со стил“.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ipopovski

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,763
2,410
1,133
www.crnobelo.com
Не знаев дека се избришани поените од melpomena, тогаш се извинувам што ја посочив, значи тоа ми е неиздржан предлог :)
А ова што го болдирав, е затоа што малку е контрадикторно правилото, со условите.
Знаеш кога веќе некого бркаш дај му дозвола да си замине со деактивација на профил.
Јасно ми е дека можеби сакаш да го спречиш создавањето уште еден профил после деактивацијата и мрчење уште поголемо од претходното... ама кога веќе сме бркани, ако ни се заминува да си заминеме „со стил“.
Во план е стаена опцијата за бришење на профил, треба да биде реализирана до крај на овој месец.

Едит: Само треба да се знае дека со бришење на профил, мислењата и темите на членот остануваат на форумот.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Arkantos