Сакам да кажам/Сакам да прашам

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Искрено жал ми е за мачето .. за тие што ти ја отруле не се луѓе ..штом посегнале по живот на мачка утре ќе посегнат по човечки живот..јас сум голем обожавател на мачки па затоа си имам една дома..
Ехеее, готово. Сериски убијци ќе постанат. Затвор за нив. Безрбетници низаедни, никаквеци, имбецили. Ма кој затвор уствари, првин да ги кастрираат ако се мажи, а ако се жени со струја да ги печат, после кожата да им ја одерат и опинци да направат и да ги тераат да ги носат опинците од својата кожа, ако остане кожа и сапун да сварат и да ги тераат нозе да се мијат со сапунот и на крај на бесилка да ги стават јавно сите да гледаат.

Сфашта.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mila Kunis and Bibi@

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
Да да и верувала или не како во ефектот пеперутка многу ќе зависи од одлуката понатамошниот тек на настаните
До толку е работата а?...сериозно е...бај д веј добар филм...:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ghtalpo

steppenwolf

Староседелец
12 декември 2012
335
489
1,063
Скопје
Одам денес со автобус накај факултет, седнат на последно седиште, онака ненаспан (како и секогаш), кога кај Чаирчанка гледам еден дивтар на сред улица мава човек во Тико, го лупа со боксови и се обидува да го извлече надвор. Позади колата цела колона, стотина метри понатаму полициска кола, ама овој гајле си нема, се уфилмал дека е Ци-Џеј или Нико Белич.

ГТА Чаир. :rofl

(facepalm)(facepalm)(facepalm)
 

monika88

Истакнат Член
1 април 2013
453
645
193
36
Неготино
сдк ми заѕвони ѕвончето инормално излегов а таму девојче од 12-14 години ме замоли да и дадам пари или храна што имам тоа зошто немаат пари а живее со мајка и и мајка и е самохрана,одма и дадов од ручекот во едно пластично и спакував,две три јаболчиња-толку имав и 150 ден.
затворив врата таа ѕвонеше и по другите комшии во мојата зграда а јас набљудував скришно,замислете неа ја чекаше друго девјче со пирсеви со ланци и со цигара во рака и ја тераше да биде побрза-тогаш сватив таа ме излагала хахахха
ццц..........страшно ета за што и се парите-не требаше да и дадам,ама нека и служат на чест:banghead
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kaarikuto

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Не ми се фолирај бе мали, не ми глуми лудило, ако утре кога ќе те тагнам во специјанка поздрав и не ме поздравиш назад муабет не праиме веќе најсеризно, тоа значи дека не ме поштуваш :cool: Се ова што е со болдирани букви се тоа е само причина плус да останеш, немој да си помислил да си отишол :( не си дете и не си дел од таа градинка шо ја замислуваш, деца се овие новиве шо никој скоро нема ни 2 реда муабет со нив, што уште не се искажале на постови за да видам дали има мислење на 15 годишен или на 23, а ти имаш 16 години ама постовите ти се полни со доста зрели размислувања, затоане ми се фолирај тука, да не дојдам таму (од каде и да беше) и да ти мавнам едно мајагери :sreken
Како прво фала за убавите зборови. Значи ме расположи со коментаров, зашто денов ептен ми беше посран. И само поради тебе (личноста која покрај parvati - најпозитивниот dude на форумов, си ми најпозитивната фацка тука) Sarah, и уште некои драги луѓе ќе продолжам уште да доаѓам, само поретко. Ако ме поздравиш сега, а ти вратам по неколку дена, не ми замерувај. :giggle
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
сдк ми заѕвони ѕвончето инормално излегов а таму девојче од 12-14 години ме замоли да и дадам пари или храна што имам тоа зошто немаат пари а живее со мајка и и мајка и е самохрана,одма и дадов од ручекот во едно пластично и спакував,две три јаболчиња-толку имав и 150 ден.
затворив врата таа ѕвонеше и по другите комшии во мојата зграда а јас набљудував скришно,замислете неа ја чекаше друго девјче со пирсеви со ланци и со цигара во рака и ја тераше да биде побрза-тогаш сватив таа ме излагала хахахха
ццц..........страшно ета за што и се парите-не требаше да и дадам,ама нека и служат на чест:banghead
Оваа случка не е ни прва ни последна.
Вистинската причина зошто се откажав да им дадам секаков вид на помош од матерјална природа. Малите девојчиња се злоупотребуваат од нивните татковци, мајки, шајки и секаква друга персона што ја мрзи да зачука на врата и да побара сама, не па да бара работа по куќи/ чистење итн. Впрочем самата заработка ја инвестираат во лепаци, тутун и разни други психотропни супстанци што произведуваат моментален ужитак, а после тоа иде вечното труење како и зависноста од истиот. Ерго, едно “одјеби“ ако им кажеш ќе ги спасиш барем од твојата совест.
 

monika88

Истакнат Член
1 април 2013
453
645
193
36
Неготино
Оваа случка не е ни прва ни последна.
Вистинската причина зошто се откажав да им дадам секаков вид на помош од матерјална природа. Малите девојчиња се злоупотребуваат од нивните татковци, мајки, шајки и секаква друга персона што ја мрзи да зачука на врата и да побара сама, не па да бара работа по куќи/ чистење итн. Впрочем самата заработка ја инвестираат во лепаци, тутун и разни други психотропни супстанци што произведуваат моментален ужитак, а после тоа иде вечното труење како и зависноста од истиот. Ерго, едно “одјеби“ ако им кажеш ќе ги спасиш барем од твојата совест.
сега потешко ми падна одкога видов дури сакав да испаднам и да си ги земам назад работите,парите ќе ги употребат сигурно за цигари и дрога-страшно(envy)
 

Trouble

Староседелец
6 март 2012
1,516
2,611
1,123
Како прво фала за убавите зборови. Значи ме расположи со коментаров, зашто денов ептен ми беше посран. И само поради тебе (личноста која покрај parvati - најпозитивниот dude на форумов, си ми најпозитивната фацка тука) Sarah, и уште некои драги луѓе ќе продолжам уште да доаѓам, само поретко. Ако ме поздравиш сега, а ти вратам по неколку дена, не ми замерувај. :giggle
Срцко најубаво тоааа (hug) Знаеш дека немам за ништо замерка, освен за глупи луѓе :cool: Мило ми е што ќе останеееш!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
сега потешко ми падна одкога видов дури сакав да испаднам и да си ги земам назад работите,парите ќе ги употребат сигурно за цигари и дрога-страшно(envy)
Тоа е... подобро е сеа што знаеш. Следен пат само рака подади им и истерај ги надвор.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: monika88

Redhead

Bookworm
23 февруари 2012
1,060
2,039
1,133
Neverland
сдк ми заѕвони ѕвончето инормално излегов а таму девојче од 12-14 години ме замоли да и дадам пари или храна што имам тоа зошто немаат пари а живее со мајка и и мајка и е самохрана,одма и дадов од ручекот во едно пластично и спакував,две три јаболчиња-толку имав и 150 ден.
затворив врата таа ѕвонеше и по другите комшии во мојата зграда а јас набљудував скришно,замислете неа ја чекаше друго девјче со пирсеви со ланци и со цигара во рака и ја тераше да биде побрза-тогаш сватив таа ме излагала хахахха
ццц..........страшно ета за што и се парите-не требаше да и дадам,ама нека и служат на чест:banghead
Имав и јас таква слична ситуација.
Бевме собрани со друштво во парк, дојдоа две - три деца, и им дадовме пари.
Следно што направија си ги земаа парите и си отидоа со такси. А ние пустото бевме кнап со пари, и собиравме за пиење.
Али јбг тоа е.
Така да ти си направила нешто добро, а другото они си знаат.
Памет за друг пат.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: monika88