Сакам да кажам/Сакам да прашам

Trouble

Староседелец
6 март 2012
1,516
2,611
1,123
Сакам да кажам, уствари не, сакам да прашам, абе луѓе приметивте дека не има еднооо 5-6 члена со црно-бела слика?! Има некоја финта нешто а јас да не ја знам (по името на форумот да не е?), па само онака несакајќи сум си ја стаила јас?! Или е само коинциденција? Сите несакајќи сте си ги стаиле црно-бели? :eek
 

ShakaZulu

Староседелец
19 февруари 2012
432
886
1,103
Добро утро Македонијо, нов ден стара прича ама ако битно кубурот го имаме на појас може ќе ни се најде за зловреме да не одиме голи како пиштол во гроб, бар вака ќе имама пиштол со нас...

Кој свати свати кој не в четврток реприза рано посабајле со петлите а ако промаши тогаш после Две фалимии а пред Аси за верните гледачи кои живеат во светот на бајките како што за многумина е ова овде од поодамна...

True_Blood фала за тагот, мило ми е што некој бар се сеќава на нашто убаво што беше на форумов лани ова време или блискиот период пред и после... од кога дојде летото сите го пуштија умот на пасење па како тошо си пасеа пасеа па сега си плаќаат, а со што, е па кој како а форумот со ________ [додадете сопствен израз во нареден цитат/пост според начинот на кој го сваќате форумот]
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena and True_Blood

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Вау !
Слушам ск на радио, планинарско друштфо Козјак слаи роѓендан на 7 април, Мартин претседател само што збори на емисију
И знате што , у историју на друштфо ја сам едн од нај одликуван планинар, од млади само ја сам спомнат, као 2 пута првак на Македонију у спортску ориентацију,2005 спортист на Куманоо, кој филинг да си га чуеш име и презиме на радио : )
Само ја беше спомнат од најмлади, сфе други бесфа стари активни планинари
Вау : )
 

Just Perfect

Активен Член
3 април 2013
137
120
43
Вау !
Слушам ск на радио, планинарско друштфо Козјак слаи роѓендан на 7 април, Мартин претседател само што збори на емисију
И знате што , у историју на друштфо ја сам едн од нај одликуван планинар, од млади само ја сам спомнат, као 2 пута првак на Македонију у спортску ориентацију,2005 спортист на Куманоо, кој филинг да си га чуеш име и презиме на радио : )
Само ја беше спомнат од најмлади, сфе други бесфа стари актривни планинари
Вау : )
Браво Парвати!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
Вау !
Слушам ск на радио, планинарско друштфо Козјак слаи роѓендан на 7 април, Мартин претседател само што збори на емисију
И знате што , у историју на друштфо ја сам едн од нај одликуван планинар, од млади само ја сам спомнат, као 2 пута првак на Македонију у спортску ориентацију,2005 спортист на Куманоо, кој филинг да си га чуеш име и презиме на радио : )
Само ја беше спомнат од најмлади, сфе други бесфа стари активни планинари
Вау : )
Го знам Мартин,
во ГУЦ учеше:)ако е тоа истиот тој.
Бев на Козјак, во планинарскиот дом со извидници.
 

monika88

Истакнат Член
1 април 2013
453
645
193
36
Неготино
tom_and_jerry-5405-copy1.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Just Perfect and JaMi

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
СДК, саат време си седам у кола на паркинг пред продавница и филозофирам/спамирам
по форумов,
наместо да одам да купам што ми треба.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ZmajChe

Just Perfect

Активен Член
3 април 2013
137
120
43
СДК : Не да сум најдобра,али стварно стварно ептен сум најдобра...за бизнис...:D
Денов е суперсуперфантастичеееееннннннннн :gjavol
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Луѓето што често употребуваат цинизам,иронија и сарказам се несреќни луѓе -колку вистинитно (y)
Има една друга мисла која вика дека „Паметните луѓе се несреќни“ :D Што ли би бил заклучокот од овие две мисли? :unsure
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: mAcIkA