Сакам да кажам/Сакам да прашам

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,359
2,207
423
Дома пред Пц
секогаш кажуам вој пат СДП....зар е можно цела година да ти стој потписот и никој ни да го примети ни прочита, а сеа одеднаш на модераторите им засметало?:^)
и сеа ќе си плачам за 2та казнени поени ебАГО:place
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ghtalpo

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,763
2,409
1,133
www.crnobelo.com
Еве имам едно прашање што навистина сега со заприметив од кога пиша една членка дека прошло една година од форумов-нека му е со среќа.
Имам едноставно прашање "Зар толку беше тешко да се организира од модераторот ( читај админ) на форумов едно собирање" или нешто слично во чест негова?
Зар ова не е форум на сите?
Добронамерно прашање е овоа?
Па зар секогаш се проблем парите?
Имам осет дека некој од членовите го сакаат овој форум повеќе од самиот основач.
Чекам одговор или објаснение макар во ПП.
синклери Аристократ
Пошто беше оф-топик, да ти договорам тука :)
Си го сакаме форумот и се трудиме да дадеме максимум да го направиме подобро и попријатно место за дружење за сите.
Тоа што се случува надвор од форумот е веќе сосема друга работа.
Админите, модераторите, Црнобело, може да одговара за тоа што се случува тука, сè што се случува надвор од форумот е одговорност на самите членови.
Поради тоа што не можеме да сносиме таква одговорност, не можеме ни да бидеме организатори на „официјални“ собиранки.
На крајот, тука сме виртуелно да се дружиме. Тие што сакаат да го продолжат тоа и во „реалниот“ живот, тоа си е нивно право.
 

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Пошто беше оф-топик, да ти договорам тука :)
Си го сакаме форумот и се трудиме да дадеме максимум да го направиме подобро и попријатно место за дружење за сите.
Тоа што се случува надвор од форумот е веќе сосема друга работа.
Админите, модераторите, Црнобело, може да одговара за тоа што се случува тука, сè што се случува надвор од форумот е одговорност на самите членови.
Поради тоа што не можеме да сносиме таква одговорност, не можеме ни да бидеме организатори на „официјални“ собиранки.
На крајот, тука сме виртуелно да се дружиме. Тие што сакаат да го продолжат тоа и во „реалниот“ живот, тоа си е нивно право.
Фала за опомената ама мислев дека е тоа место за коментари со администрацијата ама во ред.
За надвор од форумот свесни сме дека тоа е самоиницијативно наше собирање дали во Скопје или некои од другите градови ама мислев дека како форум и Администрација требаше да се даде мало обележје па сепак 1 година дружба и не е малце.
Ако политиката на форумот е таква тогаш во ред ете нека остане така.
 

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
Гледа некој Project Runway? Сакам да отворам тема, ама не сакам сама да си коментирам. Ако има фанови на шоуто нека кажат.
Јас гледав едно време кога даваа по нашиве телевизии,на сител мислам дека имаше. Сега на која има?:sram
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Марија

warr

Староседелец
17 февруари 2012
187
214
643
Тетово
СДК ех, да се огледаше Барак Обама на Никола Груевски, па да го стаеше Осама Бин Ладен за министер за одбрана на Америка...
СДП со 10 поени каква забрана се добива? :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ZmajChe

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
СДК ех, да се огледаше Барак Обама на Никола Груевски, па да го стаеше Осама Бин Ладен за министер за одбрана на Америка...
СДП со 10 поени каква забрана се добива? :)
Ако мислиш на казнени,забрана за пишување :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ZmajChe and warr