,,Лечење на сите болести'' кај Весна

FallenAngel

Староседелец
5 декември 2012
601
402
1,073
Eupen
Ми се ближи апсолвентската....докторке помагај за фустан (да купим или да шием) и фризура да си одберем :)))
симптоми: неодлучност, паника, страв, и све со мучнина поврзано кога ќе се спомене апсолвентската.
За матура имав прилично тешко искуство па сега не сакам пак да се спремам 5 до 12. :)
Фала однапред.
Треба книшка и бончиња? :)

Може ова не е за лечење ама сега за сега тоа ми е маката....:(:D



Еее тоа ти е бар лесна работа. Кажи ми која боја сакаш да е фустанот и каков крој. После тоа види по бутиците дали има ако нема шиј го. А за фризура срце не се сеќирај ќе организираме и шминкерка и фризерка. Мачка ипол има да искочиш. Ќе те намачка и родена мајка нема да те познае :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

FallenAngel

Староседелец
5 декември 2012
601
402
1,073
Eupen
Може да се пријавам за доктор што ја лечи глупавоста на луѓето?
- не не можам, не е измислен лек се’ уште (facepalm)


Совети да даваш можеш. Да малце им предадеш од твоето искуство и интелегенија. На пример психијатар
 

Mystique

Староседелец
18 јуни 2012
753
1,413
1,103
Абе ми ги прочита симптомите.?..:( .
ја ти викам неодлучна сум ...денеска сакам едно утре друго... само за едно сум константна ... а тоа е дека сакам да ми биде црвен накај бордо (тешка црвена не онаа празна дреч)
не сакам на едно рамо, не сакам краток и не сакам со тил .
За фризура и шминка пак полесно ќе одберем. Ама за фустан не знам дали е подобро да шием или да го купим . Мислим дека најдобро е на лице место да си го бендисам и да си го купим. Само финтава е каков и од каде....
Не мислев на апсолвентскава ич ама колешкете почнаја да дискутираа како што зошто , почнале да пробуа, да шија....а ја? До нигде... :(
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: WomanInRed and melpomena

FallenAngel

Староседелец
5 декември 2012
601
402
1,073
Eupen
Абе ми ги прочита симптомите.?..:( .
ја ти викам неодлучна сум ...денеска сакам едно утре друго... само за едно сум константна ... а тоа е дека сакам да ми биде црвен накај бордо (тешка црвена не онаа празна дреч)
не сакам на едно рамо, не сакам краток и не сакам со тил .
За фризура и шминка пак полесно ќе одберем. Ама за фустан не знам дали е подобро да шием или да го купим . Мислим дека најдобро е на лице место да си го бендисам и да си го купим. Само финтава е каков и од каде....
Не мислев на апсолвентскава ич ама колешкете почнаја да дискутираа како што зошто , почнале да пробуа, да шија....а ја? До нигде... :(




Епа прошетај по чаршија па ќе видиш дали има такво нешто што бараш. Ај ќе побарам јас сега да видам
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Oleri

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,850
1,153
Абе ми ги прочита симптомите.?..:( .
ја ти викам неодлучна сум ...денеска сакам едно утре друго... само за едно сум константна ... а тоа е дека сакам да ми биде црвен накај бордо (тешка црвена не онаа празна дреч)
не сакам на едно рамо, не сакам краток и не сакам со тил .
За фризура и шминка пак полесно ќе одберем. Ама за фустан не знам дали е подобро да шием или да го купим . Мислим дека најдобро е на лице место да си го бендисам и да си го купим. Само финтава е каков и од каде....
Не мислев на апсолвентскава ич ама колешкете почнаја да дискутираа како што зошто , почнале да пробуа, да шија....а ја? До нигде... :(
Ај дај ми пропорции драга дамо :)
И јас ќе ти дадам идеа :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Oleri

Gemini

Староседелец
24 мај 2012
2,478
5,077
1,153
Wind Of Change
Па сега ли ти текна да кажеш за својата моќ??Јас веќе неколку дена се мачам со грипов а ти никаде да се јавиш(facepalm)
Кажи ми што ќе ми предложиш да направам како лек ?..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ZmajChe and melpomena