,,Лечење на сите болести'' кај Весна

FallenAngel

Староседелец
5 декември 2012
601
402
1,073
Eupen
Вака сега. Имам посебен смисол на хумор. Некои го сакаат некои не па затоа оние кои го сакаат се добредојдени. Малце ќе си пукаме сеир и ете да ви објаснам. Ова е болница за сите болести. Значи ако некој има некоја мака на срце,на душа или нешто се изнервирал од денот или од ноќта или од жената / мажот или швалерот те оставил,ова, она нека се обрати тука. Се што е пишано не треба да се сфати здраво за готово. Затоа е отворена темава во хумор. Значи ќе се зезаме до одредена граница. Вреѓање и офф топици не се пожелни. Исто можеме да избереме доктор,докторка и медицински сестри и браќа. Па денес ќе е со анестезија утре со инекција. Ќе си ја праеме интересна. Патем јас како главна докторка ќе си пишувам овде мој дневник ко ќе нема пациенти....


Убава забава.
Чекам пријави за доктори

Јас сум докторка Офболи :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum and kizzo

Believe

Активен Член
30 јануари 2013
108
141
43
Весне од тебе нема бегање уште малце и ќе те сањам :rofl

Инаку ме заболе нештоо од позади дали има лек за тоа :ladno ? ако има кажи :gjavol
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ZmajChe

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,110
1,133
Весне од тебе нема бегање уште малце и ќе те сањам :rofl

Инаку ме заболе нештоо од позади дали има лек за тоа :ladno ? ако има кажи :gjavol

аууу тешка болест (facepalm) барај чаре Веснаааааааа ни отиде човекот...

јас се пријавувам за кардиолог, лечам секаков вид на скршено или напукнато срце :zelen
 

FallenAngel

Староседелец
5 декември 2012
601
402
1,073
Eupen
аууу тешка болест (facepalm) барај чаре Веснаааааааа ни отиде човекот...

јас се пријавувам за кардиолог, лечам секаков вид на скршено или напукнато срце :zelen



Јас сум општ доктор. Добро значи љубовните проблеми или општо срце ?
 

Mystique

Староседелец
18 јуни 2012
753
1,413
1,103
Ми се ближи апсолвентската....докторке помагај за фустан (да купим или да шием) и фризура да си одберем :)))
симптоми: неодлучност, паника, страв, и све со мучнина поврзано кога ќе се спомене апсолвентската.
За матура имав прилично тешко искуство па сега не сакам пак да се спремам 5 до 12. :)
Фала однапред.
Треба книшка и бончиња? :)

Може ова не е за лечење ама сега за сега тоа ми е маката....:(:D