Колку често се самозадоволувате?

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
а бе не знам само како батко од една реченица го извлече заклучокот дека јас сум против самозадоволувањето (да ти појаснам-далеку од тоа ) па ти да се извинуваш во мое име...мислам стварно...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: slb_bobo

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,406
1,537
1,133
32
е ај тогаш одговори ми и на ова? од каде потребата да бидеш со некој или некоја ако можеш сам да си ја завршиш работата?;)
Ме убеди,планирам веќе да не го пипам сам освен за мочкање :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MoonFairy

Auditore

Староседелец
4 мај 2012
284
275
663
Wherever you want me to be
а бе не знам само како батко од една реченица го извлече заклучокот дека јас сум против самозадоволувањето (да ти појаснам-далеку од тоа ) па ти да се извинуваш во мое име...мислам стварно...
A незнам ти како сфати дека јас сум извлекол заклучок дека си против самозадоволување, како што реков прочитај го убаво постот =)
 

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,056
1,575
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com
а ај молим те одговори ми зошто мажите ипокрај редовен секс имаат потреба да го мавнат? мислам оргазам е оргазам така...па ако си задоволен од твојот сексуален живот од каде таа потреба за самозадоволување...многу сум љубопитна :)
Секому се случува да го спукаат хормоните, а партнеркта да не е во блиската околина. Тогаш не е лошо нити штетно да заигра десанка, а нема потреба што да се потиснува либидото. Патем е и здраво.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MoonFairy

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,056
1,575
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
Секому се случува да го спукаат хормоните, а партнеркта да не е во блиската околина. Тогаш не е лошо нити штетно да заигра десанка, а нема потреба што да се потиснува либидото. Патем е и здраво.
не велам не...поарно да игра десанка отколку да го вараш партнерот....;)
 

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
Ти си со сопругот само поради секс? Свашта...
е па не сум де само за секс...ама баш свашта....зашто вака ми ги вадите муабетите од контекст...поставив две прашања...а добив сто коментари и критики без врска :( ...ама нема врска не мислам да се напнувам...после ќе треба да мастурбирам неколку пати за да се испукам...:rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 84 sk_Y ^_- and melpomena

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,406
1,537
1,133
32
е па не сум де само за секс...ама баш свашта....зашто вака ми ги вадите муабетите од контекст...поставив две прашања...а добив сто коментари и критики без врска :( ...ама нема врска не мислам да се напнувам...после ќе треба да мастурбирам неколку пати за да се испукам...:rofl
A ti za6to masturbira6 ustvari koga ima6 mazh? :*
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
A ti za6to masturbira6 ustvari koga ima6 mazh? :*
За да не биде офф топик на темата. (wasntme)
Задоволни?
И навистина и ги извадивте од контекст зборовите,ама ако,нема да ви замериме,барем јас нема,ја размастурбиравте темата.
На пример може мажот и е на пат понекогаш,можеби ете на пример и јас да сум мажена,да речеме може ке неможам некогаш да го дочекам да се прибере од работа,па наместо да го силувам комшијата ке си мастурбирам.
Што значи нема врска дали е некој мажен или женет.:sreken
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: slb_bobo and MoonFairy

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
ете така...ви кажа melpomena некогаш не е тука, некогаш јас не сум тука...некогаш сте лути и скарани па наместо да правиш "беља" со некој друг ...си мастурбираш и чиста сметка...ем си верен ем си ја потрошил лутината и бесот :giggle
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: slb_bobo and melpomena