Дали би биле во врска со некој/а од странство?

Trouble

Староседелец
6 март 2012
1,516
2,611
1,123
У долга сум била да, и тоа на голема далечина не само од странство, и тоа со црнец (inlove)
А и авантурИ сум имала, бајаги, али не памтам дали сме останале у контакт на интернет пошо не се сеќавам за сите :D
Али сега имам симпатија од лани летото, еден црнец и си пишуваме цело време, а и таму се свиѓавме ама ја идев со другар му (facepalm) И сега може ќе одам кај него да живеам некое време :sreken
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: brineta31

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Се случуваат вакви работи, посебно кога си на одмор.... Било и поминало како и многу други работи...сепак овде тешко е да очекуваш да се случи поголема љубовна врска.....обично се сведува на една или неколку вечери, си одиш дома и толку... После остануваат контактите, но со тек на време се губат и тие..Далечината си го прави своето..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: WomanInRed and 4FUN

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
1,001
602
423
Ohrid
Се случуваат вакви работи, посебно кога си на одмор.... Било и поминало како и многу други работи...сепак овде тешко е да очекуваш да се случи поголема љубовна врска.....обично се сведува на една или неколку вечери, си одиш дома и толку... После остануваат контактите, но со тек на време се губат и тие..Далечината си го прави своето..

а која гаранција ја имаш со овдешните дечки или во наш случај девојки се на крај краева може да се сведе на неколку дневна врска или неколку месечна, ништо на овој свет не е трајно, затоа од таа призна не би требало да ги гледаш работите
 

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
а која гаранција ја имаш со овдешните дечки или во наш случај девојки се на крај краева може да се сведе на неколку дневна врска или неколку месечна, ништо на овој свет не е трајно, затоа од таа призна не би требало да ги гледаш работите

Сега не беа тема овдешните дечки, зборував за врска на одмор. Макар што знам и пример на луѓе кои се запознале на одмор и се земале..Значи немам ништо против вакви авантури, секој со среќата и вољата...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 4FUN

brineta31

Нов член
18 септември 2012
11
2
3
42
skopje
одма влегувам,ич нема да се мислам.и ке гледам да се омажам за странец само да имам прилика
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MoonFairy

Natenceto

Староседелец
6 март 2012
1,031
1,193
1,123
Скопје
Според мене никогаш нема да бидеш сигурен дали она ќе ти е верна или не. Мада се се може ако се сака, и мислам дека би успеало. Има многу парови што иделе по 2 години и после си се завршувало со брак. Некои овдека што коментираат со негативни коментари мислам дека немаат искусено на своја кожа.
 

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Значи во Вашиот град доаѓаат некој/а турист едноставно се роди некоја романса,( ви оди муабетот едноставно знаете дека таја особа е баш она правата) дали би влегле во таква кратка врска, да не речам авантура ;) ??
кој би траела неколку дена за послем тоа ете да осанете само пријатели кои ќе комуницирате на интернет.
Чекам Ваши ценети мислења.

Имав една девојка од лесковац, немаше никаква љубов.
Бар јас не осеќав ништо.
А за нејзе не ни знам.
Али битно добар секс имаше со нејзе.
Кога и да се видевме паѓаше јак секс.

Еден период јас се изгубив, како за сите така и за нејзе и толку од муабетот.Нови броеви имав, старите ги запалив и изгубивме секаков контакт.

Таква врска ти е само за секс.
 

~ Скарлетка ~

Активен Член
25 октомври 2012
348
204
43
35
Скопје
Да, бев во таква кратка врска и не беше ни крајот болен ни имаше глупости во тие неколку дена нит беше нешто страшно. А никогаш не се знае дали е само кратка авантура. Сестра ми ќе се мажи со нејзината "кратка авантура". Се од нешто мора да почне. ;)