кои исити ми требаат за запишување на универзитет во сат, но и во англија

stojan

Нов член
15 јули 2012
10
1
3
27
може ли само некој да ми помогне во смисла за тоа кои испити ми требаат за запишување на универзитет во сад поконкретно медицински, но и во англија
за во америка мислам ми требаат
САТ; ТОЕФЛ; ГМАТ и така нешто ама кој знае подобро нека ми писе мозе и во пп фала однапред
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
може ли само некој да ми помогне во смисла за тоа кои исити ми требаат за запишување на универзитет во сат поконнкретно медицински, но и во англија
за во америја мислам ми требаат
САТ; ТОЕФЛ; ГМАТ и така нешто ама кој знае подобро нека ми писе мозе и во пп фала однапред
Сат и америја .. нови држави .. ај да видам на интернет кај се наоѓаат државите па ќе ти дадам инфо.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum and Aaliyah

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
И експресно темава ја има по сите форуми. Јап, ќе се најде некој кој ќе ти одговори.(nod)
 

stojan

Нов член
15 јули 2012
10
1
3
27
ок колку досадни животи имате немора да факате сеир за секоја грешка и барав сериозен одговор, а не некои глупости за кои пишуваат луге што буквално не ни занаат што е сат, гмат
Graduate Management Admission Test
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
ок колку досадни животи имате немора да факате сеир за секоја грешка и барав сериозен одговор, а не некои глупости за кои пишуваат луге што буквално не ни занаат што е сат, гмат
Graduate Management Admission Test
Не сме ние дотолку паметни ко тебе. Не знаеме ни што е сат, гмат и такви работи, а камо ли пак да ти одговориме. Проста раја сме ние.;)
 

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
ок колку досадни животи имате немора да факате сеир за секоја грешка и барав сериозен одговор, а не некои глупости за кои пишуваат луге што буквално не ни занаат што е сат, гмат
Graduate Management Admission Test


(facepalm)

Колку што знам ова ти е втора тема што поставуваш истото прашање, а колку сериозно го постави прашањето толку ќе добиеш и соодветен одговор.
Сигурно ние на форумот нема да ти дадеме таксени марки за да се запишеш на факултетот, епа брат ќе се јавуваш кај што треба на лице место и информации ќе добиеш од прва рака, ако треба и ќе отидеш до таму, а не од рекла-казала муабети, тоа може ќе те кошта, ама ако сакаш да успееш. А ти ако чекаш од форуми да ти одговорат, тешко тебе, со среќа во Америка или Англија кај и да одиш, а ако твојот живот е толку интересен не знам зошто воопшто киснеш овде на форумов.


Тешко нас, од вакви исфрустриани доктори во иднина, ако се враќаш овде.
 

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,056
1,575
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com
20035052.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Стоименов