Дали вреди да си добар?

Nemirna.

Активен Член
14 февруари 2012
116
84
28
Вреди да се биде добар за себе. Зашто јас верувам во правдата и дека Господ на крај сепак ги наградува добрите и е праведен и секој си го добива тоа што го заслужува. така да ... :D
 

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,068
113
Скопје
www.statik-group.com
Сите ме знаат како тежок карактер токму ради оваа добрина.Уште од старт ако некоја особа ми се допадне карактерно, ќе направам се’ за истата, ама ако е гад во карактер сум многу незгоден
 

Party Poison

Истакнат Член
20 февруари 2012
140
142
343
Не вреди да си добар затоа што ретко кој го цени тоа...ако цело време им правите услуги на тие околу вас тие ќе го земат тоа здраво за готово и дури ќе ви замерат кога ќе ги одбиете за нешто
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Psychobilly

MyBella

Нов член
18 февруари 2012
26
14
3
Во одредени случаи и со одредени луѓе вреди да си добар, меѓутоа не секој знае да ја цени добрина кај некоја личност, многу повеќе се таквите кои колку и да си фин и добар со нив, тие пак со лошо ти враќаат. Мене човек ако еднаш ми згрешил нема втора шанса:bajbaj
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hip.Hop_MKD

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
Мене човек ако еднаш ми згрешил нема втора шанса:bajbaj

Бај, Бај за секогаш. Истото и јас го практикувам од причина што и покрај тоа што простував пак добивав нож во грб. Сега не четири очи отворено, туку милион.. И една грешка-може скапо да кошта..;)