Дали практикувате орален секс?

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Индивидуално е ,а и секој има различно гледиште во однос на пружање на орален секс..
Е сега имаш да пружаш и да добиваш истовремено и посебно ,е сега дали несака да добива додека дава или воопшто не сака да добива ,јас не сум слушнал некој што сака само да дава ,а да не добива ?!
Зарем има и такви ?? :) :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: lina.l

lina.l

Истакнат Член
24 февруари 2015
16
18
303
Индивидуално е ,а и секој има различно гледиште во однос на пружање на орален секс..
Е сега имаш да пружаш и да добиваш истовремено и посебно ,е сега дали несака да добива додека дава или воопшто не сака да добива ,јас не сум слушнал некој што сака само да дава ,а да не добива ?!
Зарем има и такви ?? :) :)
Има, сум наишла на такви мислења по форумиве:)
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
@lina.l мислам дека повеке се збри само тука ,а се помалце на дело ,тие што се најгласни ,они ќе си се препознаат ;)
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
@MacedonishQueen
еве твое мислење околу давање обострано орално задоволство,
да не испадне навлагаме детално во интимата ,мислам дека ке се сложиш за истото ,а и ти го практикуваш како и сите нормални луѓе ,со исклуцоци нели ,секогаш ги има ?!
 

MacedonishQueen

Истакнат Член
17 јуни 2015
205
131
143
@MacedonishQueen
еве твое мислење околу давање обострано орално задоволство,
да не испадне навлагаме детално во интимата ,мислам дека ке се сложиш за истото ,а и ти го практикуваш како и сите нормални луѓе ,со исклуцоци нели ,секогаш ги има ?!

Значи можеби некој 10 пати прочитав што напиша, ама човече да ме утепаат не те разбирам. Ја тебе никогаш неможам да те разберам што ми кажуваш.
Ја сум неписмена, или ти на некој свој неразбирлив јазик зборуваш?!
Ништо не те сфатив.
 

Beauty&Beast

Староседелец
11 септември 2015
739
808
1,103
Значи можеби некој 10 пати прочитав што напиша, ама човече да ме утепаат не те разбирам. Ја тебе никогаш неможам да те разберам што ми кажуваш.
Ја сум неписмена, или ти на некој свој неразбирлив јазик зборуваш?!
Ништо не те сфатив.
Сака да каже дали уживаш во обострано задоволство ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mnogo Bitno