Љубовни проблеми

Priroden

Староседелец
4 октомври 2012
140
95
1,038
@Ita пд нoември се знaеме дoсеa мoжеше дa бидеме верени у брaк мoждa визa зa aмерикa ќе дoбиевме
Уствaри у Вaрнa ќе ме нoсеше ти
Ќе се жеенев сo тебе зa пaсoш
Тoлку oд љубoвтa знaчи

Ахххххх сaмo уште дa сaкaше
Мoжевме пoвеќе дa имaме сегa шo би реклa еленчетo
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Beauty&Beast and escape

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
За посвојување има во некои држави каде што дозволуваат не сум сигурно но мислам дека во Бугарија дозволуваат, така да кога ќе дојде време ќе си се распрашам па и ако не нема да ми биде лошо да емигрирам на запад или нешто поблиску :)

Како што иде ново и ново време така се помалку и помалку ќе не има, мене искрено ми е страв да помислам што би било со луѓето за 40 години, ако ги има. Виртуелата многу лош замав зема не кај сите но кај повеќето, место ние да управуваме со неа се доведовме во ситуација она да управува со нас. Не научи да се изолираме што е една од клучните работи за тие комфор зони.

Се зависи од тоа што животот ќе ми сервира, знаеш кога еднаш ќе се изгориш после дуваш и на ладното. Затоа погоре ги спомнав посвојувањето и инвитро оплодувањето, ни јас не би сакала сама да бидам во животот но мислам дека не би можела да успеам да формирам едно нормлано типично семејство (маж, жена деца) затоа на некој начин ги ставам на приоритет тие две работи, знам дека е тешко и скоро невозможно ама не би сакала да се откажам од таа желба, тоа доаѓа некако како алтернативна замена за семејство (мајка и деца) и што се однесува до мене мислам дека е сосема доволно :)

Јас по се изгледа дека сум од тие што им станува "тешко". :) Не е убаво ни едното не е убаво ни другото. Треба да се научиме да бидеме искрени, а тоа ни малку не е лесно но барем би се спасиле од вакви ситуации, да треба да мразиме некого или да се однесуваме како странци со луѓето со кои буквално се сме си споделувале.

Не знам дали има законска дискриминација на самци било каде (Северна Кореја ваљда) ама законот и примената се многу различни ствари и секогаш е тоа поврзано со пари, пред 2-3 години слушав за случај каде што ликови од дијаспора ама неколку генерации таму, значи не некои шо одат по стрито/џон крокодилов туку нешто со медицина фирми и јака пара дошле овде и си подмачкале еден куп бирократи што резултирало со изложба на мали деца за да си одберат едно, како лубеници наредени прво земале машко па се премислиле и зеле женско на крај ...:kafe

Не е до виртуелата, до рајата е:)
Но од друга страна во ред, подобро ваљда да знаеш дека не можеш откоку по секоја цена да се прави фамилија и после трауми и маки.

А што се однесува до мизантропијата, на тие што што се испонашаа на тој начин не би одел активно да им правам зијан (иако некои ми должеа и пари ама тоа е кога не си ги научив некои лекции на време) ама сега не би им помогнал ниту да ги видам како умираат на сред улица и би бил среќен на секоја мизерија која што ќе им се случи :kafe
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
@Ita пд нoември се знaеме дoсеa мoжеше дa бидеме верени у брaк мoждa визa зa aмерикa ќе дoбиевме
Уствaри у Вaрнa ќе ме нoсеше ти
Ќе се жеенев сo тебе зa пaсoш
Тoлку oд љубoвтa знaчи

Ахххххх сaмo уште дa сaкaше
Мoжевме пoвеќе дa имaме сегa шo би реклa еленчетo
И 6 ти месец трудна ќе бев :D


Не знам дали има законска дискриминација на самци било каде (Северна Кореја ваљда) ама законот и примената се многу различни ствари и секогаш е тоа поврзано со пари, пред 2-3 години слушав за случај каде што ликови од дијаспора ама неколку генерации таму, значи не некои шо одат по стрито/џон крокодилов туку нешто со медицина фирми и јака пара дошле овде и си подмачкале еден куп бирократи што резултирало со изложба на мали деца за да си одберат едно, како лубеници наредени прво земале машко па се премислиле и зеле женско на крај ...:kafe

Не е до виртуелата, до рајата е:)
Но од друга страна во ред, подобро ваљда да знаеш дека не можеш откоку по секоја цена да се прави фамилија и после трауми и маки.

А што се однесува до мизантропијата, на тие што што се испонашаа на тој начин не би одел активно да им правам зијан (иако некои ми должеа и пари ама тоа е кога не си ги научив некои лекции на време) ама сега не би им помогнал ниту да ги видам како умираат на сред улица и би бил среќен на секоја мизерија која што ќе им се случи :kafe

Е тоа ми е многу глупо стварно, ги бираш децата ко на пазар да си. Треба да се промени тоа дефинитивно и да дозволат на самци да посвојуваат деца и нормално тоа да не чини пари. Но и покрај се јас не би се откажала од таа желба :)

Нормално со сила убавина не бива. :)

Јас да би била на твое место би размислувала исто ко тебе ама кога би ги видела дека страдаат би им помогнала, просто совеста не ми дава да завртам грб на некого кога му е тешко без разлика што за личност е. Од ова си патев, патам и ќе продолжам да си патам, свесна сум и секогаш си викам дека нема да го правам тоа и пак го правам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Priroden

Староседелец
4 октомври 2012
140
95
1,038
и 6ти месец труднa ќе бев
Цел ден oчекувaм пoрaкa шo ќе ми гo стoпи срцевo a ти види :(
нешo у стилу ќе гo препливaвме Црнo Мoре зaеднo или ќе oдевме пo жaр бoси oблечени ќе дрмневме пo 2-3 рaкии у нoсии дoдекa свири трaдициoнaлнaтa бугaрскa музикa a целa публикa ни aплaудирa :frantic
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Цел ден oчекувaм пoрaкa шo ќе ми гo стoпи срцевo a ти види :(
нешo у стилу ќе гo препливaвме Црнo Мoре зaеднo или ќе oдевме пo жaр бoси oблечени ќе дрмневме пo 2-3 рaкии у нoсии дoдекa свири трaдициoнaлнaтa бугaрскa музикa a целa публикa ни aплaудирa :frantic
брееј не сакаш деца, :frantic ни со мене... :place
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Priroden

heartbroker

Истакнат Член
9 февруари 2015
52
13
108
26
Здраво имам голем проблем, само незнам дали јас имам или девојките што ги одбирам?од премногу недоверба ги бркам сите од мојот живот и добри и лоши дајте ми помош што да правам некој совет? :(
 

Lizbeth

Истакнат Член
25 јуни 2016
130
188
143
Здраво имам голем проблем, само незнам дали јас имам или девојките што ги одбирам?од премногу недоверба ги бркам сите од мојот живот и добри и лоши дајте ми помош што да правам некој совет? :(
Размисли што всушност сакаш да имаш покрај себе, дај си време, па после пушти некого во твојот живот.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Headache and corki

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Здраво имам голем проблем, само незнам дали јас имам или девојките што ги одбирам?од премногу недоверба ги бркам сите од мојот живот и добри и лоши дајте ми помош што да правам некој совет? :(
Појма немаш што сакаш!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: heartbroker and Lizbeth

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
971
1,133
Здраво имам голем проблем, само незнам дали јас имам или девојките што ги одбирам?од премногу недоверба ги бркам сите од мојот живот и добри и лоши дајте ми помош што да правам некој совет? :(
Па не ги бркај сите, бркај ги само тие што не ти ја заслужуваат довербата :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kisserboy and heartbroker

heartbroker

Истакнат Член
9 февруари 2015
52
13
108
26
Појма немаш што сакаш![/QUOTE
Па не ги бркај сите, бркај ги само тие што не ти ја заслужуваат довербата :)
Благодариме најискрено ама проблемот е што неможам да имам доверба и во тој што ја заслужува.