The Smiths

axokjart

Истакнат Член
18 август 2017
14
3
103
24
Гледам нема тема за овој бенд а и темите се доста стари си реков да направам па еве био во кратки црти.

Смитс (The Smiths) e англиска алтернативена рок група формиранa во Манчестер во 1982 година. Врз основа на партнерството за пишување на песни на вокалот Морисеј и гитаристот Џони Мар, групата ги вклучува и басистот Енди Рурк и тапанарот Мајк Џојс. Критичарите ги сметаат за најважна алтернативна рок група која се појавува на британската незвисна музичка сцена во 1980-тите години.
Групата се распаѓа во 1987 година и одтогаш одбива неколку понуди за повторно обединување.

Дали некој го слуша бендов , доста е стар но многу добар.
Sent from my SM-C9000 using Tapatalk
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Имаат по нешто добро ама се прилично досаден бенд. Ги слушав порано и тогаш ми беа добри, сега кога се навраќам ми се досадни и монотони. Една иста мелодиска линија, истиот досаден глас на Морисеј, никаква диверзија... не би се навратил повторно да ги слушам.
Исто така и тоа што хипстерани се палат на нив уште повеќе ми прави одбивност кон нив.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: axokjart

axokjart

Истакнат Член
18 август 2017
14
3
103
24
Имаат по нешто добро ама се прилично досаден бенд. Ги слушав порано и тогаш ми беа добри, сега кога се навраќам ми се досадни и монотони. Една иста мелодиска линија, истиот досаден глас на Морисеј, никаква диверзија... не би се навратил повторно да ги слушам.
Исто така и тоа што хипстерани се палат на нив уште повеќе ми прави одбивност кон нив.
Мене пак гласот на Морисеј ми е привлечен.

Sent from my SM-C9000 using Tapatalk