1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

The Smiths

Дискусија во форумот 'Групи' започната од axokjart, 18 август 2017.

 1. axokjart

  axokjart Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 август 2017
  Мислења:
  14
  Допаѓања:
  3
  Гледам нема тема за овој бенд а и темите се доста стари си реков да направам па еве био во кратки црти.

  Смитс (The Smiths) e англиска алтернативена рок група формиранa во Манчестер во 1982 година. Врз основа на партнерството за пишување на песни на вокалот Морисеј и гитаристот Џони Мар, групата ги вклучува и басистот Енди Рурк и тапанарот Мајк Џојс. Критичарите ги сметаат за најважна алтернативна рок група која се појавува на британската незвисна музичка сцена во 1980-тите години.
  Групата се распаѓа во 1987 година и одтогаш одбива неколку понуди за повторно обединување.

  Дали некој го слуша бендов , доста е стар но многу добар.

  Sent from my SM-C9000 using Tapatalk
   
  На Saladin му/ѝ се допаѓа ова.
 2. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Имаат по нешто добро ама се прилично досаден бенд. Ги слушав порано и тогаш ми беа добри, сега кога се навраќам ми се досадни и монотони. Една иста мелодиска линија, истиот досаден глас на Морисеј, никаква диверзија... не би се навратил повторно да ги слушам.
  Исто така и тоа што хипстерани се палат на нив уште повеќе ми прави одбивност кон нив.
   
  На axokjart му/ѝ се допаѓа ова.
 3. axokjart

  axokjart Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 август 2017
  Мислења:
  14
  Допаѓања:
  3
  Мене пак гласот на Морисеј ми е привлечен.

  Sent from my SM-C9000 using Tapatalk
   

Сподели: