1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Eve Online

Дискусија во форумот 'Игри' започната од BoBoB, 17 октомври 2016.

 1. BoBoB

  BoBoB Нов член

  Зачленет на:
  17 октомври 2016
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Eve Online F2P (Free to play od 8 ноември), MMORPG, Sandbox, Space Simulation
  Играта е создадена 2003 година, од CCP. Сите играчи се на еден сервер.
  Можеби една од најсложените, најопфатните игри кои постојат на интернет.
  Економијата, индустријата, војните, грабежи итн...сето тоа е комплетно под контрола на играчите,корпорациите и алијансите.
  Во сонова играта е PvP(player vs player), иако во добар дел е и PVE.
  П.С. најголемата онлајн PvP гејминг битка се случи во Eve Online, https://en.wikipedia.org/wiki/Bloodbath_of_B-R5RB
  Пред неколку месеци, https://community.eveonline.com/new...s-growing-new-great-war-the-battle-of-m-oee8/


  .

  Драмата на годината


  Има уште еден куп видеа на youtube. Играта е бесплатана од 8 ноември.
   

Сподели: