1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Brooke Shields диета

Дискусија во форумот 'Специјална исхрана' започната од Baronessa, 29 февруари 2012.

 1. Baronessa

  Baronessa Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  524
  Допаѓања:
  753
  1 ден

  п:чаша сок+2 мали кришки леб намачкани со мармалад или мед
  р:100 гр јуфки+домашен кечап
  16h:1 јајце и 30 грама сирење(кравјо)
  в:200гр пилешко месо+салата со маслинов зејтин

  2ден:
  п:150 грама ниско калорично млеко+мусли или 100гр овошен јогурт
  р-200гр грав со голема порција салата
  16h:мал кекс(30гр) било каков (солен чоколаден...)
  в-варена риба+50гр варен ориз со салата

  3ден:
  п:1 парче овошна торта(50гр)
  р:100гр јуфќи+30гр сирење
  16h:1 јајце+30гр сирење
  в:200гр пилешко месо и салата

  4ден:
  п:100гр сирење
  р:еден сендвич(2 тенки кришки леб) со сирење(60гр) и малце шунка(30гр)
  16h:мал солен кроасан
  в:пилешко месо со салата

  5ден:како 1


  6ден:како 2


  7ден:како 3

  се слабее до 3кг....
   
 2. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  378
  Допаѓања:
  126
  Оваа диета е необична.
  Прво,зашто за ручек се јаде јуфки,грав,сендвич,а за вечера месо.
  Второ,не е можно да се ослабе три кила за една недела.Повеќе е за оние што се пред одење одмор,па ај да пробаат.:)
   

Сподели: