Brooke Shields диета

Baronessa

Истакнат Член
13 февруари 2012
541
751
93
Los Angeles!
1 ден

п:чаша сок+2 мали кришки леб намачкани со мармалад или мед
р:100 гр јуфки+домашен кечап
16h:1 јајце и 30 грама сирење(кравјо)
в:200гр пилешко месо+салата со маслинов зејтин

2ден:
п:150 грама ниско калорично млеко+мусли или 100гр овошен јогурт
р-200гр грав со голема порција салата
16h:мал кекс(30гр) било каков (солен чоколаден...)
в-варена риба+50гр варен ориз со салата

3ден:
п:1 парче овошна торта(50гр)
р:100гр јуфќи+30гр сирење
16h:1 јајце+30гр сирење
в:200гр пилешко месо и салата

4ден:
п:100гр сирење
р:еден сендвич(2 тенки кришки леб) со сирење(60гр) и малце шунка(30гр)
16h:мал солен кроасан
в:пилешко месо со салата

5ден:како 1


6ден:како 2


7ден:како 3

се слабее до 3кг....
 

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
138
1,053
Оваа диета е необична.
Прво,зашто за ручек се јаде јуфки,грав,сендвич,а за вечера месо.
Второ,не е можно да се ослабе три кила за една недела.Повеќе е за оние што се пред одење одмор,па ај да пробаат.:)