1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Фотографираме на тема: Јадење

Дискусија во форумот '|Натпревар| Фотографираме на тема' започната од existence, 28 октомври 2017.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Фотографирајте ручеци, салати, десерти, омилени јадења итн.
  @Makedonec нека означи датуми до кога трае натпреварот и гласањето.
  Правилата ги знаете, бујрум народе.

  Пријавување до 25.11.2017
   
  #1 existence, 28 октомври 2017
  Последна промена од модератор: 1 ноември 2017
 2. ВинаНевина

  ВинаНевина Полноправен Член

  Зачленет на:
  26 мај 2017
  Мислења:
  78
  Допаѓања:
  68
  Јас имам едно прашање.. Дали сликата мора да биде сликана конкретно за натпреваров или може да е слика што сме ја сликале претходно? :)
   
 3. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Сликата не мора да е направена специјално за натпреварот ама битно да е сопствена фотографија.
   
 4. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,624
  IMG_4392.jpg
   
  На Outrider, escape и Makedonec им се допаѓа ова.
 5. Dorina

  Dorina Активен Член

  Зачленет на:
  20 октомври 2017
  Мислења:
  93
  Допаѓања:
  71
 6. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  @Dorina имаме строго правило фотографијата да е сопствена, а не украдена од нет и прикачена тука. Ова нека ти е опомена затоа што си нов член.
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Dorina

  Dorina Активен Член

  Зачленет на:
  20 октомври 2017
  Мислења:
  93
  Допаѓања:
  71
  Povtorno propustiv nekoj pravilnik da procitam?:)
   
 8. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Ете и погоре е пишано дека е важно фотографијата да е сопствена. Ако беше за слики од интернет прикачени немаше да стои во наслов „Фотографираме“.
   
 9. Dorina

  Dorina Активен Член

  Зачленет на:
  20 октомври 2017
  Мислења:
  93
  Допаѓања:
  71
 10. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,202
  Допаѓања:
  2,277
  Дојде време да си ги промовирам еклерите надвор од fb :)
  10891970_1563903433854891_491353342812735309_n.jpg
   
  На Outrider, Prashina, Makedonec и уште 3 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели: