Фотографираме на тема: Јадење

Статус
Затворена за нови мислења.

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Фотографирајте ручеци, салати, десерти, омилени јадења итн.
@Makedonec нека означи датуми до кога трае натпреварот и гласањето.
Правилата ги знаете, бујрум народе.

Пријавување до 25.11.2017
 
Последна промена од модератор:

ВинаНевина

Полноправен Член
26 мај 2017
78
68
18
Јас имам едно прашање.. Дали сликата мора да биде сликана конкретно за натпреваров или може да е слика што сме ја сликале претходно? :)
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Сликата не мора да е направена специјално за натпреварот ама битно да е сопствена фотографија.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
@Dorina имаме строго правило фотографијата да е сопствена, а не украдена од нет и прикачена тука. Ова нека ти е опомена затоа што си нов член.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Povtorno propustiv nekoj pravilnik da procitam?:)
Ете и погоре е пишано дека е важно фотографијата да е сопствена. Ако беше за слики од интернет прикачени немаше да стои во наслов „Фотографираме“.
 
Статус
Затворена за нови мислења.